Skocz do zawartości
Forum

jak odzyskać miesiączkę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 , 161 cm wzrostu i 48,3 kg. Przez długi czas jadłam 2 posiłki dziennie i ćwiczyłam i waga utrzymywała się taka sama 49/50 kg, miałam miesiączkę,czasem nieregularna. Przez dwa miesiące miałam dużo stresu i wyjazdów. Nie ćwiczyłam i jadłam tyle samo,tylko,że ciągle gdzieś chodziłam . Byłam w ruchu. Okazało się,że schudłam 3 kg i nie dostałam miesiączki 2 miesiąc już. Zaczęłam jeść 5 posiłków dziennie, ale i tak nici po miesiączce. Przytyłam kilogram,nie mam niedowagi, ile muszę jeszcze przytyć,bo nie chcę wyglądać jak pulpet,ale chcę być zdrowa.Jakie ćwiczenia,żeby wyrzeźbić sylwetkę ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Do przywrócenia naturalnie miesiączki przydaje się BMI nie spadające poniżej 18,5, inaczej zawsze przyczyną może być niedowaga. Niekiedy powrót do tej wartości nie daje miesiączki i potrzebny jest jeszcze zapas 2-3kg żeby powróciła. W każdym przypadku jeżeli zanik miesiączki trwa już ponad 3 miesiące i ma się pewność, że to nie ciąża, warto udać się do ginekologa lub endokrynologa by zbadać przyczynę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...