Forum Żywienie i fitness

Ekologiczna żywność?

~Ania871

~Ania871

Czy kupujecie jedzenie w Internecie? Znalazłam sporo sklepów z ekologiczną żywnością, zastanawiałam się nad zamówieniem w nich paru produktów. Nie mam jednak żadnego doświadczenia z tego typu zamówieniami. Czy żywność zamówiona przez internet nie przyjdzie zepsuta?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~KalinaP

~KalinaP

Myślę, że skoro to ekologiczna żywność to czemu nie? Szczerze powiedziawszy u mnie w mieście to nie wiedziałabym nawet gdzie szukać takiego jedzenia. Gdzie wy to zamawiacie?

~Kora23

~Kora23

Ja bardzo lubię robić takie zamówienia. Do sklepu iść nie muszę, wszystko samo przychodzi. Poza ty,m faktycznie w jedzeniu jest teraz tyle chemii, że dobrze jest zjeść czasem coś z takiego ekologicznego sklepu. Ja zamawiam w Ekooi.

~Madzinka

~Madzinka

Ja z kolei zamawiam wędliny przez Internet. Nigdy nie miałam żadnego problemu. Też jestem zdania, że wszędzie teraz w jedzeniu jest mnóstwo chemii. Najwięcej czuję tego niestety w mięsie, dlatego kupuję w Podlaskich Specjałach. To jest mięsko które też można zamówić do domu. Bardzo dobre wędliny bez chemii. Nic nigdy nie przyszło mi starego / zepsutego etc.

~gruszka2

~gruszka2

Ja często zamawiam mixy przypraw albo coś do wypieków z e-condimenta. Długo szukałam czegoś prostego i zdrowego. Mój tata jest chory i musi uważać na to co je. Te mixy były strzałem w 10! Na przykład dietteta-zdrowsza wersja vegety (paskudztwo!) Nie dość że to ekologiczne to jeszcze mają obniżoną zawartość sodu. I już nie muszę się martwić że jedzenie które robię tacie jest bez smaku. ;)

Mi775

Mi775

Moim zdaniem ekologiczne jest tylko to, co sami wyprodukujemy. No bo chyba jednak przyprawa warzywko oferowana w sklepie z ekologiczną żywnością , akurat z ekologią nie ma nic wspólnego.

146365 mi775 Kobieta, 42 lata, Brok
salomena

salomena

Znacie sklep KRUKAM.PL? Bardzo polubiłam ich asortyment od kiedy postawiłam na produkty 100% naturalne. Nie kupuję już żywności w hipermarketach - jak zaczęłam czytać składy, to włos się jeży na głowie...A tak na KRUKAM.PL kupuję np. naturalny olej kokosowy, mąkę gryczaną etc.

172777 salomena Kobieta, 55 lat, Słupsk
fikus22

fikus22

Ekologiczna żywność to często etykietka używana bez namysłu. Pestycydy ekologiczne są tak samo, a często nawet bardziej szkodliwe niż te konwencjonalne. Hodowla ekologiczna zużywa więcej energii i miejsca. Rzadko żywność ekologiczna idzie w parze z ekologią.

255791 fikus22 Kobieta, 25 lat, Michalinów