Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać jeść słodycze i chipsy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam~ w ostatnim czasie zaczęłam jeść zdecydowanie więcej niż powinnam. Zamiast jeść normalne posiłki zastępuje je słodyczami i chipsami. Czuje się taka zapchana(?) i wiecznie zmeczona. Juz wczesniej próbowałam odstawić słodycze na bok a chipsy jeść raz w tygodniu, ale nic to nie dało. Chciałabym jeść więcej owoców, warzyw, ale jestem niejadkiem i wielu rzeczy nie próbowałam i nie zanosi mi się na jakiekolwiek zmiany w moim jadlospisie. Przepadam bardziej za prostymi potrawami. Bardzo proszę o pomoc:)

Odnośnik do komentarza

To latwo powiedziec siegnij po to i tamto.. Wiem cos o tym bo za czasow bardzo szkolnych kupowalam cale masy chipsow itp ;) ale bylam wtedy niemądra ... Musisz wewnetrznie miec chec rzucenia tego śmieciowego jedzienia ktore de facto tylko zapycha i kaloryzuje nic wiecej.
Ja zaczelam stopniowo ale i skutecznie i nie przyszlo to od razu a latami trwalo to zmienianie jadlospisu. Jem teraz wiecej bialego lekkiego miesa i zwsze jakąs porcje warzyw od tego gotowanych lub nie. Warzywa to podstawa owoce tez ale mniej. Polecam zielone warzywa typu szpinak czy brokuly lub fasola zielona. Na poczatke to ochydztwo wiem ale da sie przyzwyczaic dla swojego dobra.
Poza tym musisz czuc jakas wewentrzna chec przemiany moze np chcesz zrzucic pare kg? Albo tak jak w moim przypadku mam dosc brzucha i chce go sie pozbyc dlatego inwestuje w dobrą dietę.
Coś musi za ta zmianą isc pamietaj o w przeciwnym razie nie wytrwasz.
Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Odchudzanie najtrudniej jest zacząć późniejsze utrzymywanie formy wchodzi w nawyk,
więc jest już łatwiej. na początek najlepiej małe kroczki - sport (ćwiczenia rozciągające, spacery),
zmiana diety (odstawiamy słodycze, niestety! pijemy więcej wody - jaką kto lubi,
ja akurat ustroniankę z potasem; dołączamy do diety warzywa i owoce, zdrowe i pyszne,
tylko trzeba się do nich przekonać; gotujemy jak najwięcej same, będziemy miały wpływ na to co jemy).
Do odchudzania potrzebne są nie tylko chęci, ale i czas,
na którego brak cierpię np. ja, i dla mnie to jest większym problemem niż sama motywacja.
Jeśli nadal będzie ci mało to polecam bo sama używam tabletki na bazie zielonej kawy, zmniejszają łaknienie dzięki czemu nie podjadam +
mają najlepszy stosunek ilości ekstraktu bo 400mg na 500 dopuszczalnego do ceny.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ciezko jest zacząc. Gdy sie widzi z iloma ograniczeniami albo obowiazkami jest to zwiazane... Mi tez bylo ciezko,pamietam ale jak sie wejdzie juz w ten"trans" ... to nie jest tak zle ;-) Ze slodyczy chyba najtrudniej zrezygnowac bo sa najlepsze. Na jedzenie to sie mozna od razu niemal przerzucic ale odlozyc slodycze?!? To dopiero sztuka!

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

No z słodyczami jest najtrudniej ale warto spróbować na początek zmusić się do jedzenia słodkich owoców zamiast zwykłych słodyczy. Jabłko czy gruszka może banan, truskawka, mandarynki itd. Będziesz cały czas dostarczać cukier ale w innej postaci, a jak już się przyzwyczaisz do jedzenia owoców zamiast słodyczy to już z górki.
Wystarczy byś powoli zamieniała słodkie owoce na np. cytrusy, po 2 -3 miesiącach nie będziesz miała ochoty nawet wziąć słodyczy do buzi :)

Odnośnik do komentarza
Gość Sprawdzone rady

Problem tkwi w głowie a nie w żołądku.
To głowa decyduje aby przestać jeść słodycze i już.
Jak już będziesz miała mimo wszystko dużą ochotę zastąp słodycze łyżką miodu naturalnego, od pszczelarza a nie ze sklepu.
Codziennie rano i wieczorem zażywaj do posiłku łyżkę oleju lnianego to bardzo zmniejszy ochotę na słodycze.

Pozdrawiam
db

Odnośnik do komentarza

Hej MOja Droga ... wiesz chyba mamy podobny problem.. a raczej ja juz się go pozbyłam i myslę, że na zawsze :-) w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nie zliczę paczek chipsów i czekolad i pizz jakie pochłonełam.... przybyło mnie chyba z 5 kg. Do tego ciagłe siedzenie przed komputerem i moja pupa i uda zrobiły się jak okropna pomarańcza, a nigdy wczesniej nie miałam z tym problemów ... niestety od 4 miesiecy jestem 30 latką i musze uwazać na to co biorę do ust. A teraz do sedna sprawy ... miesiac temu dostałam zaproszenie od mojej "miłosci" na wspólny wyjazd do ciepłych krajów na karnawał. Nie mogłam odmówić, ale jak stanełam przed lustrem i zobaczyłam okropny celulit nie myslałam że pokaże sie w sexy mini sukience .. a jednak .... z dnia na dzień wyrzuciłam cukier...cukiereczki...ciasteczka.. a raczej podarowałam sąsiadce za to kupiłam miód .. owoce .. warzywa... i tym wypełniłam lodówkę. Krok nr 1 nie masz pokus w domu nie siegasz po nie .. przy okazji zaczełam intensywnie cwiczyć ... 2 h biegania dziennie przez miesiąc i wykańczające cwiczenia które w 1 miesiąc sprawiły, że mój mezczyna wpadł w zachwyt widząć mnie w sexy sukience doprowadziły że teraz bądąc w sklepie widze w na opakowaniiu chipsów brzydką pupe pełną celulitu jak u 50 letniej kobiety ... i serio jak wiem ile wysiłku włożyłam w to jak wygladam teraz po miesiacu nawet nie przychodzi mi na mysl że mam ochotę na coś słodkiego ... minał ju ponad miesiac a ja nadal chętnie uprawiam sport ... jem pyszne zdrowe posiłki ... owoce ..ananasy rodzynki i ciesze sie ładnym wygladem a jak patrze w lustro to sie usmiecham do siebie i mówie " wygladasz super"..wiec smiało .. włacz Ewke Chodakowską poćwiczcie razem ... wcisnij sie w dres i pobiegaj a zapomnisz o chęci siegniecia po te niezdrowe smieci którymi faszerujesz obecnie swój organizm ....Powodzenia !! ja dałam rade i Ty też dasz .. a efektyyy :) gwarantuje bedziesz zachwycona i zmienisz styl myslenia i będziesz z siebie dumna :-)))) mam nadzije ze na zawsze !!!

Odnośnik do komentarza

Apropo chromu to jest on zawarty miedzy innymi w Zielonej Kawie ktora mozna stosowac przy diecie zeby uchronic sie przed słodyczami.
Ja akurat jestem na etapie jej stosowania co prawda od 3 dni ale zobacze czy dziala:-)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Ilona Bębęn

Może powinnaś iść do dietetyka? Ułoży Ci taką dietę, dzięki której nie będziesz sięgać po słodycze i chipsy. Moja siostra polecała mi dietetyka z CMD w Wawie więc pewnie się w końcu wybiorę, bo wypadałoby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Odnośnik do komentarza
Gość loriett

Pójście do dietetyka ma Waszym zdaniem w tym pomóc? Zapłaci kasę za to, żeby ktoś ustawił jej dietę i powiedział to samo, co ludzie mówią tutaj. Tutaj nie chodzi o zmuszenie się do czegoś, a raczej zrozumienie swojego problemu i świadome podejmowanie decyzji. Za każdym razem kiedy sięgasz po chipsy pomyśl o tym jak się z tym czujesz i czy nie bedziesz miała później do siebie pretensji o to, że je jadłaś. Jeżli to pomoże, to też staraj się sama robić sobie jedzenie i przekąski - mi np. pomaga przygotowywanie hummusu ze świeżymi warzywami - http://www2.braunhousehold.com/pl-pl/porady-kuchenne/jak-zrobic-domowy-hummus
Tutaj masz małą ściągę. Serio, nie słuchaj ludzi którzy każą Ci już iść do dietetyczki itd. Zacznij od uświadomienia sobie tego, co robisz źle i obycia się z tą myślą. BEz tego, to nawet najlepsze diety nic nie dadzą :) To musi być Twój świadomy wybór, za każdym razem.

Odnośnik do komentarza

Sama słodyczy nie jem. Raz na jakiś czas lody. Moje dzieci jedza zdrowe zamienniki słodyczy plus domowe wypieki. Cukier zamieniam zawsze na coś innego... banan, daktyle itp
Cukier jest wszędzie, po co jeszcze dodawać ;/


https://www.biotrendy.pl/lifestyle/orzechy-wloskie-z-ekologicznych-upraw/

Można przecież dac na przykłąd orzechy włoskie, ktore są smaczne i jednoczesnie o wiele zdrowsze od słodyczy. 

Odnośnik do komentarza

Jak ja dobrze również rozumiem ten ból czasem strasznie ciężko,szczególnie jak mam zły dzień,ktoś mnie zdenerwuje w pracy lub jeśli wydarzy się coś nieprzyjemnego. Powiem tak kawałek czekolady nikomu nie zaszkodzi,ale warto znaleźć kilka pomysłów na zdrowe przekąski np tutaj https://life-stylova.blogspot.com/2020/10/zdrowe-przekaski-na-wieczor.html  Z doświadczenia wiem że jeśli mam już w głowie co mogę zjeść a nie muszę wymyślać to idzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...