Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe odbijanie się


Gość angorka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem dość krępujący, po prostu cały czas chce mi się bekac. mam 17 lat i odbija mi się kilkanaście razy dziennie, nie wazne czy jadlam 5 minut temy czy godzine temu, po prostu nachodzi mnie i musze beknac. bardzo mnie to krepuje poniewaz jak jestem w towarzystwie i chce sie powstrzymac to nawet jak zamkne usta to słychac taki pomruk bekniecia, nie umiem nad tym zapanowac raz wstrzymywalam w sobie to czkawki dostalam. Dlaczego ciągle chce mi sie odbijac? Odzywiam sie zdrowo posilki jem raczej regularnie ostatnio zauwazylam ze moj brzuch jest troche wzdety, ale nie wiem czemu. Moze to od tego?

Odnośnik do komentarza

Witaj Angorka,

A czy towarzyszy temu odbijaniu uczucie zgagi(pieczenia w klatce piersiowej i gardle)??Jeżeli tak może być to objaw choroby refluksowej przełyku(GERD). Ale żeby stwierdzić tą chorobę trzeba wykonać gastroskopię.
Myślę, że jeżeli objawy będą się nasilały powinnaś udać się do Gastrologa.
Możesz, też jeść za szybko-wówczas wzdęty brzuch oraz odbijanie się, jest wynikiem nałykania się powietrza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

dziękuje bardzo za odpowiedź!!
niestety zdarza mi się często mieć zgagę, pomimo, że sama przygotowuje produkty, jem domowe zupy i obiady, nie wiem czemu tak się dzieje. Jeśli nie ustąpi to pójdę do gastrologa ale boję się badania :((
chociaz słyszałam, że jest jakas tabletka z kamerką czy z czymś, że nie trzeba żadnej rurki wprowadzac do gardła tylko się łyka tabletke. Nigdy nie byłam u gastrologa i troche sie boje.

Odnośnik do komentarza
Gość michalinop

Witam!

Od trzech dni niepokoi mnie, co się ze mną dzieje. Dwa dni temu, tj. we wtorek zjadłem kebaba. Zazwyczaj nic mi po kebabie nie jest, ale tym razem, coś się zaczęło dziać. Od tych dwóch dni ciągle chce mi się odbijać - dosłownie, bez przerwy, nie ma znaczenia, czy jest wieczór, czy ranek, czy jestem na czczo, czy nie. Jest to puste odbijanie, tzn. jedynie zaraz po jedzeniu czuję zapach zjedzonej potrawy przy odbijaniu. Co to może być? Dodam, że dziś pojawiły się wzdęcia, ale szybko zniknęły. Żażywałem rapacholinę, nic to nie dało. Czy jest to refluks, czy może zatrucie pokarmowe? Po całym dniu odbijania robi się mi już od tego niedobrze. Dla zobrazowania sytuacji dodam, że jest to taka sprawa, jakbym się czymś najadł i naturalnie po jedzeniu chciało mi się odbić - tyle, że u mnie tak jest ciągle.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość da...cz

Mam dolegliwości zwiazane z żołądkiem.Po jedzeniu odbija mi się z kwasem aż do gardła i piecze w przełyku.Czasem treść wlewa się do gardła aż muszę wypluć.Poza tym kiedy połykam coś na sucho to tak boli przełyk aż się duszę.Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość KorneliaLl

Witam ciagle czuje mdlosci i czesto mi sie odbija trwa to juz ponad rok z przerwami lekarz stwierdzil refluks bralam leki i w czasie brania lekow bylo wszystko okej lecz musialam odstawic bo zachorowalam na nerwice i biore teraz tylko leki na nerwice a podobno leki na refluks (polprazol lub anesteloc) nie mozna laczyc z ASENTRA.Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...