Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie cukrzycy przy padaczce


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Mateusz. Mam padaczkę z napadami ok 3-4 razy w roku. Nie jest to może dużo, ale nie mogę żyć jak normalny człowiek, tzn chodzić na dyskoteki na których są lasery, na koncerty też nie mogę, a także nie mogę kierować samochodem. Czy jest możliwość że mam cukrzycę?? Mam 20 lat i od 13 roku życia choruję na padaczkę. Bardzo proszę o pomoc. Zażywam Depakine Chrono 500mg, Propranolo 40mg i Tegretol. Powinienem poprosić lekarza o zmianę leków?

Odnośnik do komentarza

a dlaczego podejrzewasz, że masz cukrzyce? jesli masz jakies objawy, które moga na to wskazywc, to zbadaj sobie poziom glukozy, zrób krzywą cukrową, jeśli wyjdzie, ze faktycznie masz cukrzyce, wtedy lekarz zaleci Ci leki i powiesz co bierzesz w zwiazku z padaczka to bedziesz wiedzial czy prosic lekarza o zmiane czy mozesz brac i to i to

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

powiedz lekarzowi, że chciałbys sie dokladnie przebadac pod katem cukrzycy, zrób sobie morfologie, glukoze, ob, hormony, takie szczegółowe badania i skonsultuj to z lekarzem, jesli wyjdzie cos nie tak on sam zaproponuje Ci zmiane lekow. Najwazniejsze zebys porobił badania i konkretnie wiedział czy wszystko jest w prozadku czy Twoje obawy co do cukrzycy sie potwierdzą.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
W opisie nie zamieściłeś żadnych informacji, które mogłyby wyjaśnić dlaczego podejrzewasz, że możesz mieć cukrzycę. Sam fakt, że chorujesz na padaczkę nie ma bowiem z tym związku. Wprawdzie przyjmujesz propranolol, który w ramach działań niepożądanych może powodować hipo- lub hiperglikemię, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. By ocenić gospodarkę węglowodanową powinieneś skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który na początek zleci Ci wykonanie poziomu glukozy na czczo. Wynik odpowie na Twoje pytanie. Pamiętaj jednak, że padaczka to na tyle poważne schorzenie, że nie powinno się bez powodu modyfikować leczenia, tym bardziej, jeśli jest ono skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...