Forum Zdrowie

Żylaki na nogach

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~AlicjaJAn

~AlicjaJAn

Może warto spróbować jakiejś alternatywy zamiast od razu iśc pod nóż? :) Wypróbuj może tego - Varicolen

~gagosss

~gagosss

ruszczyk jest bardzo dobry na problemy żylne, bo jest przciwzapalny i wzmacnia żyły, mam pracę siedzącą, wiele godzin w jednej pozycji jest dosyć obciążające dla nóg a do tego genetycznie tez mam uwarunkowania do zylaków dlatego od jakiegoś czasu zaczęłam brać maxi3venę, nogi mi tak nie cierpną, mam więcej sił na spacery bo mnie nie bolą jak kiedyś

~Rob_rt

~Rob_rt

Czy są jakieś przeciwskazania. Czy można gdy bierze sie suplementy z potasem i magnezem?

~monaliska9

~monaliska9

Zapobiegawczo bierz maxi3vena, nadaje się dla osób ze skłonnością do zylaków. Tabletki wzmagaja przepływ krwi i zwiększają napięcie ścian żył. Mi pomagają kiedy mam spuchnięte nogi np. przez długie siedzenie czy stanie.

~Rob_rt

~Rob_rt

~monaliska9 , a co z potasem,magnezem i witaminą B6? Nie ma przewiskazań. Bo sporadycznie łapią mnie również skurcze. Czy tego typu dolegliwość może również wynikac ze słabego krązenia?

~mevita

~mevita

Przy maxi3vena możesz brać magnez i inne witaminy. Ja magnez i potas biorę codziennie.

~PaniiKa

~PaniiKa

Jak długo brałaś maxi3venę zanim zobaczyłaś efekty? Czy ona sama dała taki efekt? Czy może czymś się jeszcze wspomagałaś?

~fisulka

~fisulka

dr Lewczuk z CM Medicum, ma dobre opinie jak sobie zerkniesz w internecie. znajoma też chwaliła, była u niego z pajączkami na zabiegu laserowym

~anawka

~anawka

Zapobiegawczo mozna pobrać maxi3vena, kapsułki zwiększają napięcie ścian żył i wspomagają przepływ krwi. Brałam je jakiś czas kiedy puchły mi nogi od długiego siedzenia w pracy za biurkiem.

katia30i1

katia30i1

Ja juz brałam mnostwo tabletek i maści na zylaki na nogach ktore pojawiły mi sie po ciązy. Nic to nie pomagało. Postanowiłam zasiegnąc rady specjalistów z Kliniki Flebologii W Warszawie, ktora zajmuje sie tego typu problemami. Zrobili mi pełną diagnostykę i wszystkie badania np. Usg Doppler. Po diagnozie lekarz powiedział ze potzrebny bedzie zabieg laseroterapii. Zabieg bezbolesny i nie pozastawia zadnych sladów. Nie ma sensu wydawać pieniedzy na drogie nieskuteczne masc i leki.Trzeba wybrac sie do spacjalistów i leczyc sie skutecznie.

201507 katia30i1 Kobieta, 33 lata, warszawa
~kasiolkowa

~kasiolkowa

Dobrze ze szukasz pomocy u lekarzy.. Ja probowalam wielu masci kemow i uciskowej odzieży.. efekty slabiutkie.. tez wybralam laser ale ja w Katowicach bo mieszkam na Ślasku. Tu jest taka klinika Dermed gdzie maja nowoczesny sprzet i duze doswiadczenie. Usuneli moj problem szybciutko :)

Ayaka23

Ayaka23

A słyszeliście o podkolanówkach uciskowych? dla mnie to najlepsza profilaktyka przeciwżylakowa plus ulga dla nóg gdzie one już się pojawiły. U mnie zaczynało się dyskretnie, widziałam że wieczorem mam problem z dopięciem suwaka w kozaku. Potem nogi zaczęły mocniej puchnąć i wyjątkowo ciężkie się robiły wieczorami. Potem zauważyłam delikatne pajączki. Długo nie myśląc zamówiłam Venoflexy. Te pończochy https://venoflex.pl/produkt/ponczochy-damskie-incognitoabsolu/ rajstop nie lubię a podkolanówki nie załatwiłyby sprawy bo pajączki się pojawiły nad kolanem. Wykończone wygodnym mankietem samonośnym z silikonem medycznym w kształcie fali, cały dzień się nie zsuwają z uda. I świetnie się prezentują, bardzo trwałe. Długo jeszcze będę nosić bo czuję że działają, nogi w lepszej formie mam. Kolor tylko inny jeszcze dokupię.

27922 ayaka23 Kobieta, 39 lat, Radom
~Meggii

~Meggii

Biorę maxi3venę i to wyraźnie pomaga. Trochę też zmieniłem tryb życia na więcej ruchu i ćwiczenia, które usprawniają krążenie w nogach. To są najprostsze i najzdrowsze metody. Chyba nie ma sensu od razu iść pod nóż.

~kow.raf

~kow.raf

Ja miałem bardzo duże żylaki, niby operacyjne. Ale stwierdziłem, że spróbuje jakiś alternatywnych metod. Znajomy polecił mi zabiegi polem magnetycznym w Terapion, zauważyłem znaczne efekty, żylaki stały się mniej widoczne i łydki mnie w takim stopniu nie bolaly, polecam!

~tupttka

~tupttka

Po maxi3 vena też mi się polepszyło, bo wcześniej nogi miałam często obrzmiałe od stojącej pracy, poza tym już nie mrowią i nie bolą mnie. Kapsułki brałam codziennie przez dłuższy czas.

~pigfa

~pigfa

Warto pójść do flebologa i zrobić chociaż podstawową diagnostykę w Warszawie jest dobra klinika na Wawelskiej, można tam zrobić usg doppler żył, a to jedno z nielicznych miejsc które coś takiego oferują. Na tym usg można dokładnie ocenić stan żył i też dobrze dobrać metodą do problemu.

katia30i1

katia30i1

~pigfa
Warto pójść do flebologa i zrobić chociaż podstawową diagnostykę w Warszawie jest dobra klinika na Wawelskiej, można tam zrobić usg doppler żył, a to jedno z nielicznych miejsc które coś takiego oferują. Na tym usg można dokładnie ocenić stan żył i też dobrze dobrać metodą do problemu.

Tak to prawda, nie ma co odkładać wizyty u spacjalisty. Najważniejsze jest to aby podjąć decyzje o swoim dalszym zdrowiu i lepszym samopoczuciu. Ja korzystalam z pomocy Kliniki Flebologii, jestem zadowolona z lekarza i jak sie mną zajeto.

201507 katia30i1 Kobieta, 33 lata, warszawa
~Amandzia2

~Amandzia2

Najlepiej iść na skleroterapię, to mało inwazyjny zabieg i można po nim od razu wrócić do domu. W Warszawie robi go dr Wolska w klinice Zdrowych Nóg, świetna specjalista,bardzo sympatyczna