Skocz do zawartości
Forum

Włosy stały się cienkie i jest ich coraz mniej. Pomocy


Gość Hilfebitte

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hilfebitte

Przejdę do konkretów.

Biorę antykoncepcyjne tabletki dwuskladnikowe. Badania hormonów mam w normie, tarczyca w normie, ćwiczę, jem zdrowo. Jem suplementy diety na włosy, myje szamponem odżywczym i używam wcierek, olejków.

Moje włosy wypadają, cały czas, a na dodatek na przestrzeni 2-3 tyg zauważyłam,że zrobiły się 3 razy cieńsze. Naprawdę zrobiły się słabe, cienkie i takie jak suche a ciągle nawilżam. Ostatnio nawet widzę,że wieczorem juz mam małe prześwity skóry głowy gdy włosy robią się ciut tłuste ( nigdy tak nie miałam) !!!

Przyznam,że ostatnio zmieniłam środek antykoncepcyjny bo używałam plastrów i miałam zaburzenia hormonów ( straszne nerwy, miesiączka w trakcie stosowania, bóle głowy, piersi itp) i od ok tygodnia mam zmieniony środek na inny, mniej hormonów i inna grupa.
( niestety musze brać hormony bo mam problem z jajnikami).

Czy ktoś ma jakiś pomysł, od czego mam takie rewolucję? Czemu tak nagle włosy stały się cieńsze? są jakieś sposoby żeby je przywrócić do stanu pierwotnego?? Miałam takie piękne włosy. Dwa razy więcej i grubsze.

Kiedyś brałam tabletki i włosy były świetne, zero problemów. Musiałam przestać na pół roku z powodów zdrowotnych. zaczęły po odstawieniu wypadać 8 tluscic się. I jest tak do teraz...

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej zapytać o to lekarza? Ja bym zaczęła od zrobienia badań krwi i ustalenia przyczyny wypadania włosów. Wspomagająco możesz pić sok z pokrzywy i brać biotebal, myślę, że powinny się wzmocnić i przestać wypadać. Czasami włosy wypadają jesienią a czasem na wiosnę. Oczywiście hormony i problemy z tarczycą również potrafią być przyczyną ich osłabienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...