Forum Zdrowie

klimatyzacja i oczy

~ankos2

~ankos2

Czy klimatyzacja może jakoś wpływać na oczy? Przenieślismy sie do nowego biura, klima chodzi od rana do konca pracy, mam wrażenie że oczy mam przez to mocno suche, ciągle mrugam, trę, oczy są zaczerwienione, nigdy wcześniej tak nie miałam, co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~elizaom

~elizaom

U mnie chyba też wzrok siada od tej klimatyzacji, ale bez niej też trudno się skupić na pracy w upalne dni, trzeba jakoś sobie radzić, chyba też kupię ten lutezan, ale te wersję omega 3 ze wzgledu na te kwasy omega, niestwty praca przed komputerem też swoje robi.

karoool900

karoool900

Niestety, zarówno praca przed monitorem jak i w klimatyzowanym pomieszczeniu może negatywnie wpływać na wilgotność oczu. Nawet podczas jazdy samochodem z włączoną klimą mam ten problem. Najlepiej trzymać zawsze przy sobie kropelki do oczu.

188760 karoool900 Mężczyzna, 28 lat, Poznań
karoprz

karoprz

Klimatyzacja zabija oczy :(
Jak są suche i tylko to ci dolega to wydaje mi się, że zaradzą krople do oczu. A jeśli od tej suchości masz jeszcze jakieś inne problemy, pieczenie, rozmazujący się obraz lub coś takiego, to warto zainwestować w luteinę w tabletkach. Jak się domyślam, skoro zmieniliście biuro, to nadal będziesz tam pracować i będziesz "narażona". Ja np. zaczęłam brać lutezan, tak jak koleżanka wyżej, tylko że ja akurat "normalny" i też sprawuje się dobrze po kilku tygodniach zażywania. W składzie ma też cynk. I pij dużo wody, bo to nawilża śluzówkę, szczególnie, że mamy teraz lato :)

189027 karoprz Mężczyzna, 32 lata, Kraków
~tymekwwa

~tymekwwa

nie wiem jaki konkretnie może być problem z klimatyzacją i oczami, ale to sie zdarza. mi pomaga na oczy i w ogole utrzymanie sie w ryzach omega3. bardzo dobra rzecz, niby nie doceniamy tego, bo to jakas tam kapsulka brana przez nas, ale efekty czuc dopiero potem, jak wlasnie oczy nie bolą, łatwiej sie skoncentrowac.

~kinka84

~kinka84

No ma niestety, to co mówisz to typowe wysuszenie od klimy… Krople na to. Dodatkowo jak pracujesz przy kompie to bierz suple z omega-3 bo mega wzmacniają oczy. Mi się kiedyś wydawalo, ze to sciema, ale mąż mi kupił kiedyś i zaczelismy brać i serio wydaje mi się ze od tych tabletek moje oczy są „mocniejsze”

~marchefka

~marchefka

Niestety może... Mi przy klimatyzacji strasznie wysychają oczy, bardzo denerwujące uczucie, zwłaszcza, ze pracuję przed komputerem i już samo to nie sluży moim oczom. Ciągle mrugam w pracy, ale na szczęście się ratuję kroplami do oczu. Kupiłam hialeye, bo są bez konserwantów, a mimo to mogą być długo otwarte. Po nich jest dużo lepiej.

~champ

~champ

Ja też je bardzo lubię, od chyba już roku moje oczy męczą się od ciągłej pracy przed komputerem w klimatyzowanym biurze.
Kiedyś nie miałam tego efektu, a teraz oczy pieką i raz są suche, raz łzawią., to naprawdę męczące. Na szczęście kropelki sobie świetnie z tym problemem radzą :)

~go sc

~go sc

Muszę je sobie kupić. Mam jakies takie zwykłe apteki, ale słabo działają. A one są wszystkie bez konserwantów? Patrzę w necie i sa jakieś różne kolory, jakie Wy macie?