Skocz do zawartości
Forum

Wypiłam na śniadanie sok z aronii 100%


Gość HELP_ME_BOLI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HELP_ME_BOLI

dziwnie mnie mdli - jakby na wymioty..czuję się osłabiona, jakbym miała kaca, tak mnie na wymioty bierze :-( kupiłam ten sok za 6zł, myślałam, że będzie bardzo zdrowy...a tu źle się po nim czuję..jem narazie bułkę z masłem..powiedzcie, czy taki sok z aronii 100% nie powinno się czasem rozcieńczać,,,? juz itak nigdy go nie wypiję, bo jest obrzydliwy :((((( i w tym stanie mam zrobić obiad...

Odnośnik do komentarza

hej. Mam tak samo , zrobiłam sama sok z aronii (tylko z dodatkiem cukru- jako konserwant) i po wypiciu nieco większej ilości niż ok. 1-2 łyżki zbiera mnie na wymioty.. dodam, że jestem niskociśnieniowcem. Myślałam, że może coś innego mi zaszkodziło ale prawie za każdym razem jest ten sam scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Gość Amator soków

Witam,
Dwa dni temu kurier przyniósł mi wyciskarkę wolnoobrotową. Nie mogłam się już doczekać, kiedy wprowadzimy w nasze życie zdrowe soki. Pierwszy sok zrobiłam wczoraj ( 1 jabłko, 2 marchewki, 2 gruszki, 2 kiwi i 1/4 buraka. Z tego uzyskałam 1,5 szklanki. 1 szklanka dla męża. Dla siebie dorobiłam do połowy sok z całego buraka. Dodatkowo wypiłam też sok z 2 pomidorów. Taki szał próbowania. Sok wypiłam bardzo szybko. Na obiad jadłam też ćwikłę. Od razu po wypiciu odczuwałam pieczenie w gardle i miałam wrażenie, że jest lekko opuchnięte. Po ok 4 godzinach zaczął bolec mnie brzuch, ktory zrobił się nadęty. Po 5 godzinach zaczęły się wymioty. Dzisiaj jest już lepiej choc mam wrażenie lekko obolałego żołądka. Proszę o informację czy może to być skutek zbyt dużej ilości buraka (czytałam wcześniej artykuł i wiedziałam, żeby nie pić go samego). Proszę o radę czy są jeszcze jakieś inne warzywa, które mogą powodować taką reakcję.
Mam nadzieję, że moja przygoda z sokami potoczy się lepiej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.
Koleżanka robi soki z aronii nieraz od niej kupuję. Są one bardzo zdrowe ale... za pierwszym razem wypiłem 3 szklanki no i... po 20 minutach do kibla i takie czyszczenie że masakra :) za parę dni 2 szklany i znowu. Jak wypiję 1 niepełną szklankę to jest w miarę ok :) Aaa jestem niskocisnieniowcem Ale nie wiem co mają rewolucje żołąskowe po soku z aronii do ciśnienia...

Odnośnik do komentarza
Gość Jolanta10

Coś w tym jest ja omyłkowo wzięłam zamiast soku z bzu sok z aronii bez cukru, po wypiciu połowy szklanki silne mdłości i w efekcie wymioty. Zaczęłam o tym czytać i okazuje się, że pije się go lekko rozcieczony wodą i w niewielkich ilosciach tak ok 50 gram 2, 3 razy dziennie pół godziny przed posilkiem, tak też zrobiłam i jest już ok'.

Odnośnik do komentarza
Gość aroniowe love

dziwna sprawa mam 3 krzaki aronii,, z owoców obię soki, nalewki, dżemy, nigdy nikt z mojej rodziny nie miał po nich opisanych wyżej problemów, może to kwestia chemii którą są traktowane uprawy przemysłowe ?? bardziej bym obstawiał na to niż na aronię samą w sobie(u mnie 0 chemi, sztucznych nawozów, oprysków itd, i z krzaka też nie raz się sporo aroni zjadło i nigdy opisanych problemów :| )

Odnośnik do komentarza

Mam dwa krzaki aronii, nie pryskane ekologiczne. Wczoraj zrobiłam sok w wyciskarce. Po wypiciu ok jednej szklanki myślałam, że umrę. Ból dołu brzucha, skręty, ból jajnikow. Po ok godzinie męki były gazy i jakoś dotrwałam. Dzisiaj rano wstałam i wypiłam ok pół szklanki na czczo, od razu mnie zemdlilo. W akcie ratunku wypiłam dwie szklanki gorącej wody. Mdłości się nasiliły i nastąpiły silne wymioty. Co to moglo być? Dlaczego nastąpiła tak silna reakcja mojego organizmu? Nigdy nie miałam takiej reakcji po soku kupnym. No i po moim zdrowym odżywianiu. Na samą myśl mam mdłości. 

Odnośnik do komentarza

Coś jest takiego w aronii, że można tylko po trochu. Syn (dorosły) dostał torsji po kompocie z aronii (rośnie bez chemii, z dala od przemysłu i dróg). Ja sama miałam mdłości po soku - gotowanym, więc nie chodzi ani o chemię ani o to, że na surowo. Widzę, że problem jest powszechny a nikt nie wie, skąd taka reakcja organizmu

Odnośnik do komentarza

Sok z aronii jest silnie odtruwający. Nie ma nic dziwnego w wymiotach bo organizm jest zasyfiony. Usuwasz toksyny i nic dziwnego. Po jakimś czasie i zmianie żarcia na takie chłopskie eko już sie kończy rzyganie aronią bo nie masz tylu toksyn.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Biegunka po soku

Właśnie natrafiłam na ten wątek szukając odpowiedzi na to czy sok z aronii może wywołać rewolucję w brzuchu. Kupiłam taki mini sok z aronii ilość ok 150 ml. Wypiłam i po chwili zrobiło mi się niedobrze, jakby dreszcze, coś ewidentnie w kierunku niestrawności. Po jakiś 30 min. bulgotanie w brzuchu i biegunka ale na szczęście dreszcze przeszły. 2 kapsułki węgla i mam nadzieję,  że się uspokoi na dobre ? Dodam, że jestem niskociśnieniowcem ale to chyba bez znaczenia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...