Skocz do zawartości
Forum

Tarczyca


Gość Annabella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Annabella
Cześć! Czy ktoś z Was ma kłopoty z tarczycą?
Bardziej zależy mi na opcji niedoczynność, gdy człowiek przybiera na wadze, puchnie, wypadają włosy, jest się beż życia, ale i opcja nadczynność, gdy jest dokładnie odwrotnie też mnie interesuje.
Generalnie mam nagłe, ostre przejścia z niedoczynności w nadczynność.
Jak sobie z tym radzicie?
Co robiś aby schudnąć przy tej chorobie?

Jem mało, warzywka, ćwiczę spining rowerowy, basen, siłownia i nie mogę od kilku lat zrzucić 20 kg, które mi przybyły od czasu gdy zaczęto mnie leczyć hormonami.

Czy wiecie co robić, lub czego nie robić?
Jak z tym sobie poradzić?

I jak utrzymać rozmiar ( teraz mam ciuchy od 38-44 rozmiaru i nigdy nie wiem co jutro nałożę)?

Lekarze leczą traczycę i nie obchodzi ich jak się przy tym leczeniu wyglada, a szkoda...
Odnośnik do komentarza
ja miałam podejrzenie kiedyś o nadczynność, ale wszystko wyszło dobrze. tylko nagle dość mocno schudłam, ale okazało się to ze stresu :/

skoro hormony już masz ustabilizowane, to chyba dobra dieta i ćwiczenia powinny pomóc? a moze warto pójśc do dietetyka, on przynajmniej zna się na wszelkich chorobach związanych z wagą. tak mi się wydaje, że powinien się znać..
Odnośnik do komentarza
Gość Annabella
cześć i dzięki za radę.

W tym rzecz ze hormony nie są ustabilizowane i skaczą z niedoczynności w nadczynność.
Oczywiście jestem pod opieką lekarzy, po jodzie radioaktywnym, po kilku krótkich okresach gdy hormony się uspokajały.

Moje spotkania z dieta i sportem na razie dają efekt "Zero".

Lekarz wspominał, ze przy niedoczynności to trzeba by było pić wode i jeść tylko sałatę, bo wtedy metabolizm w organizmie prawie zanika, no i by się nie tyło.
Super, gdybym miała leżeć w łóżku i nic nie robić - może by się tak dało. Ale człowiek chodzi do pracy, jeździ w delegacje, chodzi na kursy, pędzi z miejsca na miejsce, więc musi mieć siłę aby tak pędzić.

Dlatego szukam tych którzy mają podobne problemy, a może nawet poradzili sobie z tym paskudztwem.

Moje 6 miesięcy, dzień w dzień po 2-3 godziny na siłowni, skończyły się przytyciem kolelnych 4 kg - bo mięśnie ważą.

Jestem na dnie rozpaczy.....
Odnośnik do komentarza
Postaw psychiczna!
Świadomość,że wszystko jest do przejścia.
Po za tym jakieś lekkie tabletki hormonalne. Na wypadające włosy są specjalne leki w spray. Dieta oparta na pomidorach (w lecie też arbuzy). Polecam odwiedzać groty solne lub spacery po sztormie nad morzem. Kupić sobie bursztyn i nosić na łańcuszku blisko skóry. Spacery po lasach iglastych.(pozytywne działanie żywicy)Moja kumpela ma ten problem wiec wiadomości z 1 ręki. Dasz rade!

www.wizaz.wroc.pl -> Szkoła Marzeny Daleckiej --> tu się uczę..:)
Odnośnik do komentarza
Gość Madziarka87
Annabella, sama nei miałąm z tym do czynienia, ale moja przyjaciółka ma niedoczynność tarczycy i niestety w związku z tym również 2krotnie podniesiony poziom kortyzolu - hormonu, który uniemożliwia/baaardzo utrudnia jej spalanie tkanki tłuszczowej i tworzenie się mięśni - to słowa lekarza.
Ma sporą nadwagę, przy wzroście ok 175cm ważyła 112kg, jednak poprzez dietę i ciężkie ćwiczenia schudła prawie 15 kg w ciągu około 5-6 miesięcy, ale chodziłam z nią na siłownię, stosowałyśmy podobną dietę, ona miała lepszą kondycję, więcej siły, dodatkowo ćwiczyła więcej niż ja w wolnych chwilach, widziałam, ile wkładała w to pracy, trochę interesuję się tematem żywienia i odchudzania i jestem na 100% pewna, że gdyby nie to rozregulowanie hormonów przy takim wysiłku i dbaniu o odżywianie powinna zrzucić koło 35kg. Naprawdę hiper ciężko nad sobą pracowała.
Nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale z drugiej strony - lekarz jej powiedział, że w jej przypadku (miała jeszcze kilka drobnych problemów ze zdrowiem) jakiekolwiek schudnięcie będzie graniczyło z cudem, a jednak zrobiła to i walczy dalej! Jest ogromną motywacją dla mnie i mam nadzieję, że będzie też dla Was :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...