Skocz do zawartości
Forum

Okołooskrzelowe zagęszczenia w okolicach wnęk obu płuc


Gość Krysia40

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn miał robiony tomograf trzy lata temu, ponieważ bardzo mało mówił, kiedy skończył 3,5 ałymi zdaniami. Badanie nie wykazało żadnych zmian. Dwa miesiące temu lekarz pierwszego kontaktu nie chciała zaszczepić syna, bo zażyczyła sobie na piśmie od neurologa zaświadczenia, że nie ma przeciwskazań do szczepienia. Kiedy poszłam z synem na wizytę to dostałam skierownie na badanie eeg. Proszę o interpretację badania - syn na 5,5 roku bez żadnych napadów itd
Zapis eeg wykazuje obfitą, ale niezbyt regularną czynność alfa o częstot. około 7,5-9 c/sek;na tym tle w okolicach skroniowociemieniowych obustronnie występują grupy nisko- i średnionapięciowych fal wolnych theta 3,5-6c/sek i delta. Rz obenca, po FS i podczas HV w okolicach czołowoprzednioskroniowych obustronnie pojawiły się krótkie serie wysokonapięciowych fal ostrych. Zapis nieprawidłowy o charakterze napadowym.
Wizytę mam dopiero w piątek i jestem bardzo przestraszona tym co czytałam na różnych forach.
Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość crybaby5

Witam.

Mam problem ze zdrowiem córeczki-ma 3 laka. Żeby naświetlić całą sprawę pozwolę sobie zacząć od początku. A mianowicie 8.02 zgłosiłam się z córka do pediatry w związku z kaszlem. Dostała syropki. 2.03 ponowna wizyta z tym samym problemem-kaszel się nasilił. Skierowanie na rtg klp-wynik: drobne złogi w związku z czym antybiotyk Klacid stosowany 10 dni. I teraz najważniejsze. Nie wiem czy ma to ze sobą jakiś związek, ale po kilku dniach pojawiła się gorączka- non stop 37,5-38 C a w nocy i czasami w ciągu dnia 39 C. Gotrączka i ból brzucha (o którym piszę niżej) utrzymuje sie od ponad 9 dni, wyniki badań krwi i moczu
Morfologia
WBC 6,96 K/μL 6,0 — 15,5
v NEUT% 42,2 % 25,0 — 70,0
v LYM% 45,9 % 30,0 — 70,0
v MONO% 6,2 % 1,0 — 10,0
v EOS%

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Stan zdrowia dziecka, choć opisuje Pani jako poważny, nie ma odzwierciedlenia w badaniach. Oprócz niewielkiego obniżenia poziomu żelaza, co może wymagać suplementacji, w badaniach nie ma żadnych nieprawidłowości. Proszę zatem zaufać swojemu lekarzowi i zastosować się do jego zaleceń. Proszę pamiętać, że zawsze może się Pani również skonsultować z innym pediatrą.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Opis badania EEG, który Pani przedstawiła, powinien zinterpretować specjalista neurolog. Proszę bowiem pamiętać, że EEG to bardzo specyficzne badanie i powinno się je interpretować w oparciu o stan pacjenta. Mimo wszystko jednak obecność fal delta i theta jest sytuacją patologiczną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...