Skocz do zawartości
Forum

Opuchnięte, swędzące i łuszczące się powieki


Gość 06tomma

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie pojawienia się tego rodzaju zmian w obrębie skóry powieki - lepiej pilnie skonsultować się z okulistą.

Być może jest to alergia, ale może to być również infekcja skóry, która będzie wymagała podjęcia antybiotykoterapii.

Do czasu wizyty lekarskiej jak najbardziej wskazane jest stosowanie okładów ze świetlika lekarskiego. Proponuję również odstawić dotychczas stosowane kosmetyki - w szczególności te nowo zakupione.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Tragedia... Budzę się rano, swędzi powieka. Podrapałam, spuchło, zaczerwieniło się. Sucha, łuszcząca się powieka. Swędzi jak diabli. Mam to ze 3 raz w życiu. Byłam u dermatologa. Ten powiedział, że nie wie co to jest, ale leki mi dał. <ściana> Już pomijając, że drogie kosmicznie. Nic nie pomaga. Ani świetlik, ani żaden krem, wapno, nic...
Ratujcie, bo się wścieknę.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Miałam to samo.
Zrobiłam testy alergiczne i okazało sie ze mam uczulenie na nikiel. Nie mogę pić napoi z puszek, konserw, kukurydzy, groszku itd. Wszystkiego co jest w puszkach i co ma metalowe opakowanie (pasztet, folią aluminiowa).nikiel często jest tez w cieniach do powiek (wyprobowalam kilka Marek, ale wszystko do kosza). Kupiłam cień mineralnych (tzn. Z naturalnych składników) i teraz nie mam problemu. Mnie uczyła jeszcze lakier do włosów (jest w metalowej puszce, podklad Koreanką illumination, oraz kredka czarna miss sporty. Co najsmieszniejsze mam uczulenie na kreskę clinique a nie mam na taka zwykła za. 2 zł. Z bazaru

Odnośnik do komentarza

~bzz123
Witam.
Tragedia... Budzę się rano, swędzi powieka. Podrapałam, spuchło, zaczerwieniło się. Sucha, łuszcząca się powieka. Swędzi jak diabli. Mam to ze 3 raz w życiu. Byłam u dermatologa. Ten powiedział, że nie wie co to jest, ale leki mi dał. Już pomijając, że drogie kosmicznie. Nic nie pomaga. Ani świetlik, ani żaden krem, wapno, nic...
Ratujcie, bo się wścieknę.
Pozdrawiam.

W momencie wystąpienia problemów z okolicą skóry w obrębie oczu - można również skonsultować się z okulista. W szczególności, jeżeli dermatolog nie wie co może być powodem wystąpienia tych zmian.

Odnośnik do komentarza

ja to miałem i znowu mi się odnawia, tylko wcześniej moje powieki były mocno napuchnięte i strasznie swędziały a teraz są suche i łuszczy się skóra. Gdy pierwsze objawy wystąpiły postanowiłem jednak pójść do okulisty,(dermatolog to pewnie by zgadł a może za 10 razem trafiłby z odpowiednim preparatem hahhaha) Tak więc przepisał mi jedną maść w malutkiej tubce przepraszam ale nie pamiętam nazwy. Kazał mi tym smarować przez dwa tygodnie a po dwóch tygodniach bezzwłocznie pozostałość wyrzucić. Ja mądry facet zobaczyłem, że objawy ustąpiły po tygodniu i maść wylądowała w koszu. Niestety po ok. dwóch miesiącach mam nawrót choroby i biorę się w troki i zajewaniam do okulisty po tą samą maść

Odnośnik do komentarza
Gość barbard

mam to samo poszłam do okulisty i dostałam maść oxycort zużyłam całe opakowanie i nic, zdziwiona okulistka mówi że to może być azs albo alergia albo jakies bakterie w oku - alergiczka jestem bo sie wlasnie odczulam od roku ale póki co nie pyli nic , kosmetyków nie zmieniałam od lat .. dostałam krem Lipobaza i krople do oczu i jest jeszcze gorzej!! bardziej puchnie i swędzi i jest bardziej czerwone a w dodatku po 10 min przy kompie/tel/tv oczy zaczynają łzawić i zaczynam widzieć niewyraźnie. wracam do okulistki chociaż miałam stosować te preparaty przez miesiąc to juz po 5 dniach mam dość zobaczymy co powie tym razem..

Odnośnik do komentarza

robiłam i było chwilę ulgi na dłuższą metę raczej nie, nie jest to lekarstwo tylko pomoc doraźna. Ale wczoraj kupiłam sobie Demoxoft oba preparaty i od razu jest lepiej oczy nie swędzą tak bardzo i opuchlizna i rumień troszkę zelżały a to znaczy że prawdopodobnie mam nużeńca... okaże się bo od jutra mam rajd po lekarzach w sumie się cieszę bo wiadomo co mi dolega lepsze to niż żyć w niewiedzy teraz tylko trzeba zrobić badania ciekawa jestem czy coś wyjdzie po tym jak już stosowałam preparat na nużeńca...

tak btw, objawy już miałam ponad rok temu jak mi oczy wysiadały popołudniu po pracy nie byłam w stanie patrzeć tylko przychodziłam do domu i leżałam a okulista na to poradził okulary i krople nawilżające - pomogły trochę jednak objawy miałam dalej chociaż już nie tak ostre - słyszałam tylko że oczy muszą sie przyzwyczaić, że tak mi sie wydaję itd... a do tego nieprzerwane od ponad 2 lat swędzenie i wodnista wydzielina z ucha po przebytym zapaleniu ucha - mam nadzieję że się uporam ze wszystkimi objawami za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza

Miałam podobne objawy. Wapno czy tabletki na alergie nie pomagały. Pomyślałam, że problem może być w kosmetykach. I to był strzał w 10. Kupiłam kosmetyki z białego jelenia ( żel do mycia twarzy, krem, płyn micelarny) i hipoalergiczne z bell (nawet pomadki mają hipoalergiczne!) i jak reką odjął :D.

Odnośnik do komentarza

Witam mam ten sam problem tylko ze nie używam zadnych kosmetyków nie maluje się w ogóle twarz myje w zelu dla dzieci oilatum bo w innych preparatach szczypie mnie twarz. Powieki są czerwone spuchnięte i skóra się łuszczy używałam oxycort a i po nim mi zeszło ale nie na długo. teraz to jest wrecz koszmar skąd się to bierze? Nigdy w zyciu nie miałam takiego czegoś dopiero gdy urodziłam synka dwa lata temu to po roku mi to wyszło.

Odnośnik do komentarza

~AngelaCC
Witam mam ten sam problem tylko ze nie używam zadnych kosmetyków nie maluje się w ogóle twarz myje w zelu dla dzieci oilatum bo w innych preparatach szczypie mnie twarz. Powieki są czerwone spuchnięte i skóra się łuszczy używałam oxycort a i po nim mi zeszło ale nie na długo. teraz to jest wrecz koszmar skąd się to bierze? Nigdy w zyciu nie miałam takiego czegoś dopiero gdy urodziłam synka dwa lata temu to po roku mi to wyszło.

Koniecznie udaj się z tym problemem do okulisty. Przyczyna odpowiedzialna za opuchnięcia powiek może być złożona skoro nie stosowałaś ostatnio na okolicę oczu żadnych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza

ja mam to samo co wy dziewczyny, z tym że tylko i wyłącznie zimą. Opuchnięte oczy swędzą jak diabli. Za pierwszym razem budziłam się z zaklejonymi od ropy powiekami, nie wiedziałam co się dzieje. Okulista dał mi maść na sterydach (możecie sobie wyobrazić jakimi płatami odchodziła mi skóra z powiek po tej maści). Potem moja lekarka ogólna dała mi maść robioną w aptece i wkraplałam Cromoheksal. Przeszło! Jednak co zimę temat się powtarza. Nie leci mi ropa z oczu ale swędzą i łuszczą mi się powieki. Zatem zimą używam delikatniejszych kosmetyków i Starazolin hydrocontrol. Zalecam wizytę u kilku specjalistów, w Polsce nie wszyscy traktują pacjentów po ludzku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~frau
ja mam to samo co wy dziewczyny, z tym że tylko i wyłącznie zimą. Opuchnięte oczy swędzą jak diabli. Za pierwszym razem budziłam się z zaklejonymi od ropy powiekami, nie wiedziałam co się dzieje. Okulista dał mi maść na sterydach (możecie sobie wyobrazić jakimi płatami odchodziła mi skóra z powiek po tej maści). Potem moja lekarka ogólna dała mi maść robioną w aptece i wkraplałam Cromoheksal. Przeszło! Jednak co zimę temat się powtarza. Nie leci mi ropa z oczu ale swędzą i łuszczą mi się powieki. Zatem zimą używam delikatniejszych kosmetyków i Starazolin hydrocontrol. Zalecam wizytę u kilku specjalistów, w Polsce nie wszyscy traktują pacjentów po ludzku. Pozdrawiam

Zalecam ostrożność przy stosowaniu maści ze sterydami, bo niestety nie są one dobre dla naszej skóry i stosowanie ich niesie za sobą wiele powikłań.

Odnośnik do komentarza
Gość Agaa9876

Witajcie, trafiłam na ten post, bo sama zmagam się z jakimś cholerstwie na twarzy od kilku tygodni. Początkowo nie było tak dramatycznie, po sędzią łyżki mnie powieki, podpuchły policzki, od drapanie zrobił się rumień. Lekarz 1 kontaktu zalecił telfexo 180 mg wapno i maść na zaczerwienienia powieki przy nosie. Niby przeszło. Tydzień temu powieki zaczęły mi znowu puchnąć swędzieć i zrobił się obrzęk z rumieniem na policzkach! Nie mam już siły ;-(
Poszłam znowu, a on że to pewnie nużeniec. Dał mi płyn i żel, ale nic nie pomaga. Mam wrażenie, że jeszcze bardziej mnie uczula! Nie sądzę, by to był nużeniec, bo nie mam żadnych łupieży między rzęsami, żadnych wysiekow, ropy- kompletnie nic. Jedynie świąd powiek, opuchlizna i jakis rumień powyżej policzków (z obrzekiem).
Nie wiem, co robić :-(
PS Mam HASHIMOTO i podwyżkę do 6.5 TSH.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie problem wysuszonych, podrażnionych i szczypiących powiek pojawia się zawsze w okresie jesiennym i trwa przez całą zimę zawsze wtedy dostawałam receptę na Oxycort- połączenie sterydu z antybiotykiem. W zeszłym tygodniu nie dostałam się do lekarza, więc poszłam do apteki i kupiłam krem aktywny Elodermu. Pomógł mi już po pierwszym zastosowaniu najważniejsze, że nie zawiera ani sterydów, ani antybiotyków. Jest niedrogi no i jest go dużo więcej niż w malutkiej tubeczce Oxycortu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...