Skocz do zawartości
Forum

Z jakiej firemy najlepiej używać odżywki i szamponu?


Gość daria1987

Rekomendowane odpowiedzi

Silikony w kosmetykach do włosów powodują wygładzenie łodygi włosa, dzięki czemu staje się on gładszy i pełny blasku. Tak naprawdę na składniki te powinny uważać głównie osoby o cienkich włosach, gdyż przeważnie w tym przypadku dochodzi do obciążenia włosów. Jeżeli włosy są normalne czy suche to silikony nie powinny wyrządzić im żadnej szkody. Oczywiście pod warunkiem, że kosmetyk nie będzie aplikowany na włosy w nadmiernej ilości.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaptysia

to zależy od rodzaju włosów i skóry głowy, ja mam cienkie włosy, wiec nie moge uzywac ciezkich szaponów, uzywam Seboradin sensitive, po nim mam takie uniesione włosy, bo po innych mam oklapusy takie :/ no i dodatkowo uzywam tez balsamu tej samej firmy

Odnośnik do komentarza

Poszukaj firm, które produkują szampony z dużą ilością naturalnych składników a nie "zapychaczy". Wystarczy obejrzeć skład, zwrócić uwagę na kolejność (na początku są rzeczy, których jest najwięcej w produkcie) i znaleźć informację o działaniu każdego składnika. Po czymś takim nie nabierzesz się na cudowne działanie szamponu, wynikające z oleju arganowego, którego w składzie jest tyle, co kot napłakał i na pewno na włosy nie wpłynie, bo jest po prostu za mało.

Jeśli masz konkretne problemy z włosami i skórą głowy, spróbuj Busko Zdrój, szampon mineralny po kilku miesiącach stosowania naprawdę zdziałał u mnie cuda. Inne opcje to szampon do samodzielnego wykonania ze sklepów z półproduktami kosmetycznymi (kupujesz zestaw i mieszasz składniki w domu, banał), które mają dużo naturalnych składników. A z gotowców to Sylveco, składy mają świetne, używają bardzo łagodnych detergentów, i składniki są opisane dokładnie na ich stronie, więc dokładnie wiesz, co stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Gość liliana3

Ja przy wyborze nie patrzę się na firmę ale na sklad kosmetyku. Czytam również blogi bo można dzięki nim dowiedzieć się o naprawdę fajnych kosmetykach na włosy. W taki sposób na przykład odkryłam serię kosmetyków Perfect Me. Kupiłam szampon i maskę w wersji zielonej w Hebe za jakieś śmiesznie niskie pieniądze i jak do tej pory są to jedne z lepszych kosmetyków do włosów jakie miałam.Szampon dobrze się pieni i nie trzeba do niego uzywać odżywki bo sam w sobie zawiera olejki. A maska daje efekty takie jak olejowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...