Skocz do zawartości
Forum

Mój pierwszy raz obawy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Mam pytanie jestem w trakcie zażywania 2 paczki tabletek antykoncepcyjnych mam 17 lat i postanowiliśmy z moim chłopakiem odbyć swój pierwszy raz
Okres skończył mi się w niedzielę tabletkę z nowego opakowania wzięłam w poniedziałek a stosunek odbyliśmy w wtorek oraz środę.
Chłopak miał prezerwatywę dodatkowo ale jestem teraz w strasznej nie pownosci co do tych dniach płodnych po okresie czy jest możliwość żebym była w ciąży
Dodam że sprawdzaliśmy i prezerwatywa nie pękła
Ale martwi mnie jedna rzecz w sobotę zdarzyła się sytuacja że straciłam poczucie czasu i myślałam że jest niedziela a ja zapomniał wziąć tabletki antykoncepcyjne i z pośpiechu i głupoty :( wzięłam 2 za sobotę i niedzielę (była tego dnia sobota) w niedzielę już nie bralam ale czy ma to wpływ na ten stosunek ? Proszę o odpowiedź nie mam się kogo poradzić a nie chce być mamą w wieku 17 lat

Odnośnik do komentarza

Tabletki mają największą skuteczność gdy przyjmuje się je regularnie i w miarę o stałych porach. Pominięcie tabletki w danym dniu może ale nie musi powodować obniżenia skuteczności. Nie mniej w takiej sytuacji zaleca się aby do końca tego konkretnego cyklu dodatkowo zastosować właśnie prezerwatywe. Nie sądzę aby ta sytuacja mogła spowodować że znajdziesz w ciąże ale jeśli będziesz często zapominala brać tabletki na czas to faktycznie istnieje ryzyko zeu tabletka nie zadziała.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz tendencję do zapominania by zażywać tabletki antykoncepcyjne zgodnie z ich przeznaczeniem a więc regularnie to radzilabym skonsultować z ginekologiem inna formę antykoncepcji. Dobrze, że prezerwatywą zabezpieczyliscie sie. Jeśli nie pękła ani nie została uszkodzona w żaden sposób mechanicznie to bądź spokojna. Na następny jednak raz pomyśl może o innej formie antykoncepcji, bo nieregularne branie tabletek tą skuteczność obniża chcąc nie chcąc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...