Skocz do zawartości
Forum

Renta dla chorego na depresję i zachwiania emocjonalne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cytrynowa babeczka

Istnieje i jest tak powszechnie dostępna i to bez wzgłędu na wykształcenie że można garściami brać.Nic tylko korzystać...
Znajdź pracodawcę ktory zatrudni chorego na w/ w postac astmy czy z ciężką łuszczycą

Zastanawiam się skąd te dwucyfrowe bezrobocie w takim razie...

Renta nie zobowiazuje człowieka do niepodjecia pracy.
Rencista, o ile nie ma w orzecznictwie bezwzglednego zakazu pracy,to może taką pracę podjąć,oczywiście do pewnej kwoty.Przekroczenie to cofniecie renty.
To bardziej zabezpieczenie człowieka przed brakiem pracy której może nie znależć z różnych wzgledów a kupować leki za coś musi.Jeśli nawet często na leki nie wystarcza,nie mówiąc juz o utrzymaniu i opłatach,więc nie wiem czy renta to takie dobrodziejstwo z którego ludzie pragną korzystać czy absolutna konieczność.

To nie te czasy gdy ludzie dostawali rentę po przebytym zawale czy z powodu nadciśnienia .Teraz bardzo dokładnie komisje sprawdzają rzeczywisty stan pacjenta.Zdarzają się także przypadki gdy odbiera się ludziom świadczenia przykutym do łóżka,podłączonych do urządzen potrzymujących życie .A to jest Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Gość bumbumbec

to mam nazwiskami mówić o pracownikach, którzy mają poważniejsze schorzenia i starają się normalnie żyć? Jak ktoś chce to zawsze znajdzie sposób!

"To nie te czasy gdy ludzie dostawali rentę po przebytym zawale czy z powodu nadciśnienia .Teraz bardzo dokładnie komisje sprawdzają rzeczywisty stan pacjenta." - nareszcie!!! Ile razy słyszałam o podłym ZUSie, który odebrał po 10 latach rentę astmatykowi z lekką astmą? Przewraca się człowiekowi jak słyszy takie historie. I przez takich naciągaczy ci którzy faktycznie potrzebują wsparcia to dostają tak psie pieniądze, że na egzystencje nie wystarcza a co dopiero na zycie.

"Zdarzają się także przypadki gdy odbiera się ludziom świadczenia przykutym do łóżka,podłączonych do urządzen potrzymujących życie .A to jest Paranoja." Tak to jest paranoja i dobrze, że takimi sprawami media się interesują. Jak się hałasu narobi to jest większe prawdop., że sytuacja wróci do normalnej normalności.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania anka 1234

Ja mam depresje od 6 lat. Boje sie wyjsc z domu nie robie zakupow rzadko gotuje. Boje sie wszystkiego. Nie mam sily na nic. Mam dusznosci bole doslownie wszystkiego. Lęk towarzyszy mi od rana do nocy. Nie pracuje bo sie nie da ani nie mam renty bo zus mnie uzdrowil pomimo setki roznych papierow z wynikami wycienczona niedozywiona . Mimo ciaglych wizyt karetki pogotowia i opini bieglego sadowego ze nie nadaje sie do zadnej pracy fizycznej. Z drugiej zas strony mam druga grupe niepelnosprawnosci. Dziwne skoro wedlug zus jestem zdrowa. Nie czuje radosci nie czuje nic... leze tygodniami, miesiacami. Moje zycie to piekne sny gdzie bynajmniej moge byc na wczasach latac samolotami albo zwykle pospacerowac i spotkac sie z ludzmi. Na nerwice lękowa choruje od 1984 r teraz doszla depresja to chyba nie sciema mysle. Znam ludzi ktorzy maja zdiagnozowana depresje i zyja normalnie jak zwykly zdrowy czlowiek...rente maja. Ech takie zycie

Odnośnik do komentarza

zmiazdzona stopa polamane od 1 do 3 palce 4 i 5 palce z koscimi srodstopia amputowane i udo zlamane mam gwozdzia w nim i noga krotsza o 2,5 cm
choroba psychiczna : zespol stresu pourazowego , zaburzenia depresyjno lekowe
neuroliczne bol stopy nerwy pouszkadzane i biole kregoslupa po utykaniu i zus uznal mi 50 proc uszczerbku na zdrowiu w zwiazku wypadkiem przy pracy nalezy mi sie renta?????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...