Skocz do zawartości
Forum

Trudności w zasypianiu i uczucie zmęczenia


Gość 803

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat i wiele nocy nie przespane w całości,w dzien jestem zmęczona nie wyspana i do tego brak sił do czegokolwiek.Tak od 10 lat bardzo często budze sie w nocy tak co godzina, przychodzi dzień a ja jestem zmęczona i nie mam siły do niczego i nic mi się nie chce,czasami poświęcę jakąś godzinę na zamknięcie oczy ale to i tak nic nie daje.Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było zrobić badania dlaczego tak się dzieje, co jest przyczyna trudności ze spaniem. Warto udać się do lekarza i zrobić podstawowe badania takie jak krew czy mocz, ewentualnie skorzystac z dodatkowych badań takich jak badanie polisomnograficzne. Warto także zastanowić się nad przyczyna trudności. Może być to podłoże psychiczne, np. depresja, lęki czy stosowanie pewnych leków, które mogą powodować trudności ze snem. Więcej na temat bezsenności przeczytasz pod tym linkiem:
Bezsenność
Pamiętaj, aby zrobić badania. 10 lat to bardzo długo, pora zadbac o siebie i zapewnić sobie spokojny sen. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

mój problem polega na tym że nie potrafie sie wyciszyc przed snem mam milion mysli w głowie niczym sie nie martwięot tak sobie rozmyślam o różnych przeczach próbowałam już chyba wszystkiego medytacja joga muzyka relaksacyjna tabletki ziołowe melisę itp chodzę spać zazwyczaj 22-23 wstaje tak koło 10 rano ale mogła bym jeszcze spać i spać stosowałam sie doz asad że powinno byc chłodno w sypialni nie jeść nizcego ciężkiego itp nie pije kawy niby chce mi się spać a jak sie juz położę to mój mózg nagle robi sie aktywny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...