Skocz do zawartości
Forum

Nerwica natręctw


Gość Natasza221

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natasza221

Witam. Potrzebuje pomocy. Otóż podejrzewam, że choruję na nerwicę natręctw. Pierwsze objawy pojawiły się u mnie gdy byłam mała - musiałam ułożyć wszystko równo lub zaczynać wszystko prawą nogą, ponieważ miałam w głowie dziwne myśli takie jak "Jeśli tego nie zrobisz to stanie się coś złego" Potrafiłam zgaszać po kilka razy światło, ponieważ coś mi mówiło, że robię to źle, a jeśli nie zrobię tego dobrze to stanie się coś okropnego. Wszystko ustąpiło na jakiś czas, jednak potem powróciło. A teraz działa wszystko ze zdwojoną siłą. Mam myśli, które każą mi coś robić, poprawiać, sprawdzać, bo inaczej moim bliskim stanie się krzywda lub coś złego ogólnie się stanie. Muszę wykonywać różne czynności po kilka razy, ponieważ mam w głowie myśli, które mówią mi, że źle to robię oraz jeśli tego nie zrobię to coś złego się. Najczęściej wpadam w histerię, wyzywam samą siebie i bardzo często dochodzi do autoagresji, wiele przedmiotów zniszczyłam już z nerwów oraz wyrządziłam sobie wiele krzywd. Do wszystkiego dochodzą również tiki nerwowe takie jak m.in. dziwne mruganie oczami. Natrętne myśli męczą mnie coraz częściej - kilka miesięcy temu miałam je 3 razy na dzień, a teraz mam praktycznie cały czas. Mam już tego dość, nie chce z tym żyć, a do tego wszystkiego mam myśli samobójcze. Nie mam już siły psychicznej na to wszystko, czuję, że to mnie wykańcza. Czy to to o czym myślę? Co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...