Skocz do zawartości
Forum

jak zapanować nad negatywnymi emocjami


Gość czarnechmury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnechmury

Cześć. Mam na imię Ulka i mam 24 lata. Moim problemem jest to ze nie umiem panować nad swoimi emocjami i jestem przygnebiona, smutna. Na pozór wydaje sie wszystkim ze jestem osoba spokojna i zrownowazona. Kiedy cos mi sie nie podoba nie umiem wprost wyrażać tego co czuje. W glowie mam blokadę mysle o tym żeby ktos sie na mnie nie obraził lub to ze nie chce komuś sprawić przykrości. Na bliskich mi osobach potrafię okazać swoja złość. Nie chce nikogo ranić, szczególnie bliskich. W stanie zlych emocji czuje ze wszystko się we mnie trzęsie nie mam ochoty zyc i mam poczucie ze jestem beznadziejna. Wydaje mi się ze to przez to ze nie umiem wyrażać emocji i zyje w stresie. Wszystkiego sie boje i nie mam poczucia własnej wartości. Jak podbudować swoja samoocenę i zacząć panować nad emocjami i negatywnymi myślami. Moze również tak mieliście i macie na to metody? Chciałabym sie znowu zacząć cieszyć życiem i docenić swoja wartość

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiscie to nie jest latwe, szczegolnie ze kumulujesz swoje emocje.
Co do stresu polecam techniki relaksacyjne
Np taka:
Usiadz sobie w jakims miejscu,
Zacznij wdychac powietrze powoli przez nos, po czym wypuszczac przez usta, pamietaj ze maja one byc przymkniete w taki jakby dziubek,
I zacznij wsluchiwac sie w swoj oddech.

Czasami trzeba przystanac na chwile i zaczac sie wsluchiwac w siebie, w swoje cialo. To czesto pomaga

Dobre rowniez sa roznego rodzaju herbaty ziolowe

Co do twojej blokady i samopoczucia... tutah potrzebujesz drugiej osoby prEs ktora nje bedzesz miala skrepowac w swoim zachowaniu, z ktora bedzuesz migla szczerze porozmawiac. Postaraj sie przeprowadzic taka szczera rozmowe, jak sie czujesz, z kims bliskim

Jednak jesli problem bedzie coraz powazniejszy to polecam spotkac sie z psychologiem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...