Forum Nerwica

Nerwica i strach przed wszystkim

~Kielnia

~Kielnia

Witam
Mam 23 lata. Od jakiegoś czasu mam nerwicę lękową. Głównie boję się o moje serce, że dostanę zawału lub arytmii. Miałem robione EKG i Echo serca, wszystko ok. Ciśnienie, gdy mierzę w warunkach domowych waha się w granicach 110- 130 na 65- 80, a puls 65- 80. Zalezy, czy jestem trochę zdenerwowany. Jednak mimo wszystko pojawia się u mnie strach, gdy mam gdzieś wyjść, obawa głównie przed tym, że zemdleję, albo dusznościami. Najgorszy jest jednak strach przed bieganiem, nie potrafie wrócić do sport, bo boje się, że dostanę zawał, jak zaczynam biec, to strasznie się denerwuję.
Jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc?
Czy sport przy nerwicy moze być groźny np. pojawienie się lęku przy bieganiu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dorota20

dorota20

hej, zazwyczaj zaleca się uprawianie sportu gdy choruje się na nerwice lękową .
Zapraszam cie na mój wątek o nerwicy lękowej i lęku antycypacyjnym dużo mamy tam napisane.

94841 dorota20 Kobieta, 26 lat, gdynia
~artini78

~artini78

Coś na ten temat wiem tez boje sie o serce podczas wysilku moge powiedziec ze tez choruje na nerwicę lękową z napadami paniki straszna jest ta choroba czesto mysle ze juz koniec ze mną duzo by pisac powodzenia ale Wszystkich co tego doświadczają

Fr 69

Fr 69

Nerwy nie pozwolą na osiąganie dobrych wyników w sporcie. Jest takie powiedzenie - jak ktoś by wiedział, że się przewróci to by się położył. Poszukaj przyczyn tego stanu i postaraj się je rozwiązać.

94202 fr-69 Mężczyzna, 50 lat, Warszawa
Drakez

Drakez

Przede wszystkim radziłbym skierować się do lekarza, do psychologa. To, żaden wstyd - mi również pomógł właśnie psycholog.

Jeżeli dobrze zaczniesz uprawiać bieganie to WZMOCNISZ serce. Musisz jednak pamiętać, żeby nie biegać z wywieszonym językiem i stopniowo zwiększać dystans. Powolutku, krok po kroku. Nie wolno przeginać z treningiem więc nic na siłę.

A jeśli chodzi o te objawy to to właśnie ten strach Tobie szkodzi. Wiem, że łatwo to powiedzieć, ale nie przejmuj się tym. Proponuję znalezienie sobie jakiegoś hobby. I ważne jest aby stopniowo zwalczać ten lęk. Najlepiej powtarzać sobie w myślach cały czas "Sport to zdrowie. Bieganie wzmacnia i mnie i moje serce. Czuję jak cały stres odpływa, gdy myślę o przyjemności wypływającej z biegania", aż przekonasz się do tej aktywności.

A poza tym to pozytywne myślenie i ignorowanie tego typu lęków. Ja również miałem z tym problem (z nerwicą) więc wiem jak się czujesz, ale jest to do pokonania!
Życzę sukcesów i zdrowia

96630 drakez Mężczyzna, 26 lat, ,