Skocz do zawartości
Forum

Połączenie blistrów a zapomniana tabletka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zażywam tabletki YAZ. Z racji wyjazdu połaczyłam dwa opakowania ( bez robienia 4dniowej przerwy). Podczas brania tabletek już z drugiego blistra zapomniałam zażyć 4tej tabletki ( minelo 13 godzin). W poprzednim tygodniu współżyłam z chłopakiem. Chciałabym się dowiedzieć jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? z racji tego, że nie robiłam przerwy na placebo nie wiem jako którą liczyć tę 4 tabletkę.. czy jako 4 czy jako 28?
Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Tak, od razu ją przyjęłam.. ale zastanawiam się, jak to działa, bo w końcu 4dniowej przerwy nie było, więc chyba są mniejsze szanse, że pomimo stosunku te 13 godzin w dużym stopniu może zaszkodzić. Równie dobrze, mogłabym dopiero w tym 28 dniu zrobić tę 4dniową przerwę.. jestem ciekawa czy organizm tak dokładnie "liczy" te dni..

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ Yaz jest preparatem dwuskładnikowym jednofazowym, oznacza to, że wszystkie 24 tabletki zawierają taką samą ilość hormonów. Zapomnianą tabletkę powinna Pani zatem potraktować jak 28 tabletkę z 48. Oznacza to, że jest to taka sama sytuacja, jakby zapomniała Pani tabletki z 8-14 dnia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zażyć zapomnianą tabletkę, a ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Tym bardziej, że opóźnienie było niewielkie i wynosiło tylko 13 godzin. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...