Skocz do zawartości
Forum

Jak obliczyć dni płodne?


Gość angela 31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panią. Mam 31 lat jestem kobietą. ostatni okres miałam 1 stycznia, moje cykle trwają 29-30dni z mężem wspólzylismy 10 dnia cyklu,czy jest sznsa na to że moge zajść w ciąze. A jeżeli nie to w jakie dni powinnismy sie starać o dziedzie?Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Dni płodne w styczniu masz od 13 do 18 stycznia, więc teoretycznie 10 miałaś dzień niepłodny, ale plemniki mogły przetrwać w śluzie do czasu dnia płodnego. Możesz sama obliczać sobie dni płodne. Od dni w cyklu odejmij 14 i wtedy masz owulację, dni płodne sa ok. trzy dni przed i 2 po owulacji. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Teoretycznie(książkowo), jeżeli długość cyklu wynosi 29 dni to 10 stycznia jest dniem płodnym. Ale to tylko teoria w praktyce może być trochę inaczej.
Aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciąże a nawet, zwiększyć szanse na określoną płeć dziecka, polecam stosowanie testów owulacyjnych, jak również dodatkowo obserwowania swojego organizmu, za pomocą metod termiczno-objawowych. Wówczas znacznie Pani zwiększy swoje szanse na zapłodnienie.
To od stycznia nie ma Pani już krwawienia??
O dzidzie powinni się Państwo starać w tzw. okresie około owulacyjnym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest tak, że dni płodne występują mniej wiecej w połowie cyklu. Wyliczyć je możesz tak: dzielisz dni cyklu na pół i bierzesz po 2 dni w jedną i drugą stronę. np przy 30 dniowym cyklu dzien owulacji wystapi 15 więc bierzesz 2 dni przed i 3 dni po .I masz te dni płodne.
Ale.... organizm to nie mechanizm działający wedle ścisłego rozkładu więc owulacja lubi się przesuwać, więc najlepiej nie polegać na obliczeniach tylko się obserwować ( śluz, temperaturę, położenie szyjki macicy itp rzeczy). Jak nie chcesz tego robić to możesz kupić testy owulacyjne i nimi wyznaczać termin owulacji i dni płodnych

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...