Forum Dom

Jak pozbyć się mrówek?

~domiq

~domiq

Hej, jak można się pozbyć mrówek z domu. ? Mam mrówki nie wiem jak do mnie trafiły ale są i nie wiem jak ich się pobyć, stosuję jakieś preparaty ale one nie działaja i mrówki wracają

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~agusiekszalony

~agusiekszalony

Dobrym sposobem i skutecznym jest cynamon.
Rozsyp trochę cynamonu tam gdzie mrówki wędrują a uciekną.
Niestety cynamon musisz wymieniać na świeży bo zapach dość szybko się ulatnia.

laurette

laurette

Przeciez jest tyle roznych preparatów.Trzeba psikac i psikac.Skad to dziadostwo do domu włazi..

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 24 lata, Kraków
~stanley 46

~stanley 46

W miejscach gdzie chodzą mrówki posypać solą. U mnie to zadziałało.

~J2345

~J2345

Na mrówki najlepsza jest lawenda-najlepiej w postaci kulek lub suszu- rozłożyć na drodze mrówek i po 2-3 dniach znikną...

~1eleonora

~1eleonora

mały poradnik jak pozbyć się mrówek https://www.leroymerlin.pl/ogrod/prace-w-ogrodzie/jak-pozbyc-sie-mrowek-z-ogrodu,e4486,l2714.html Na pewno nie jest to proces łatwy i szybki ale jeśli mrówki są bardzo uciążliwe to warto poświecić czas na pozbycie się ich.
Zanim sięgnęłabym po chemiczne środki najpierw wypróbowała te sprawdzone babcine:
- wspomniany już wyżej cynamon. Tworzymy z niego granicę wokół okien i drzwi.
- miód. Sposób bardziej pracochłonny. Tworzymy z miodu tzw słodką pułapkę. Mrówki lubią słodkie więc miód wyłożony na talerzyku ich przyciągnie. Jedyne co pozostaje to spłukać talerzyk i naszykować nową porcję. Podobni możemy zrobić z cukrem.
- proszek do pieczenia odstrasza te owady
-podobnie jak świeże liście pomidora, które wydzielają specyficzny zapach nie tolerowany przez mrówki.
- w szafkach gdzie znaleźliśmy mrówki warto położyć spleśniałą cytrynę.
- czasami mrówki odstrasza przetarcie szafek i podłogi octem