Forum Dom

Odporność drewna

~kande

~kande

Potrzebuje konkretnej porady. Jaki preparat zastosować, aby drewno miała cały czas swój kolor, i żeby nie pleśniało i robaki mi go nie zjadły? Chodzi i elementy konstrukcyjne na tarasie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ekspert Bondex

~Ekspert Bondex

Witaj! Nie napisałaś w jakich warunkach chcesz użytkować pomalowany mebel? Płot? Czy może taras? Dlatego przedstawię Ci kilka moich faworytów.
Jako, że zawsze zaczynamy impregnację od bazy, to pierwszy będzie Bondex Wood Preserver. Jest to preparat biobójczy. Znaczy to, że wchodząc w głąb drewna penetruje je i zabezpiecza przed owadami, grzybami i pleśnią. Nie pozostawia zewnętrznej warstwy chroniącej drewno przed UV, czy deszczem, dlatego niezbędne jest również nałożenie preparatu ochronnego. Jego wybór musi być podyktowany, poza narażeniem na czynniki atmosferyczne, również końcowym efektem wizualnym. I tak:
Lakier- chroni przed korozją biologiczną, promieniowaniem UV, akcentuje rysunek drewna i ożywia jego barwę, np. Bondex Universal. Polecany na meble.
Olej- chroni przed promieniami UV i wodą, nadaje powierzchni ""miękkie"" wykończenie o właściwościach antypoślizgowych np. Bondex Extreme Oil. Świetny do dużych, gładkich powierzchni jak parkiet, czy taras;
Emalia- odpowiednia do malowania każdej powierzchni, nadaje mocno kryjącą warstwę (duży wybór kolorów), bardzo odporna na czynniki atmosferyczne np. Bondex Acrylic Enamel. Najlepsza do mebli ogrodowych.