Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia nawykowe u dziecka


Gość Oktawa

Rekomendowane odpowiedzi

Mója córka ma 3 latka i ostatnoi dzieje się z nią coś złego, otóż bardzo rzadko się załatwia, czasem dochodzi do 10 dni może dłuzej, stolce ma niby normalne, nie zauwazyłam aby coś było w nich innego. Zastanawiam się czy to nie są te zaparcia nawykowe, bo tak mi zasugerował lekarz. Ale nie jestem do końca przekonana bo ona nie przesżła ani żadnego icydentu ani nic.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Takie zatrzymywanie kału jest częstym zjawiskiem u dzieci dwu- trzyletnich. Mogą być po prostu przestraszone, że coś tak "brzydkiego" się z nich wydostaje. Dobrym sposobem na ograniczenie tego lęku jest książeczka "Mała książka o kupie" napisana przez pedagoga Pernillę Stalfelt.
Poza tym proszę pamiętać, aby nagradzać każde zrobienie kupy i unikać straszenia (jak nie zrobisz, to...).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Paczula

Zaparcia u mojej córki zaparcie było od dwóch tygodni.Byłyśmy z tym u lekarza przepisał dicopeg junior przeciwko zaparciom , słyszałam od innych mam że mogło sie skończyć szpitalem i wlewem ..:(

Odnośnik do komentarza
Gość Mama Kubusia

U mojego dziecka lekarz zdiagnozował zaparcia nawykowe, radzimy sobie tak że aplikuję synowi czopek evaqu bambini, po 10 minutach wypróżnia się. Trzeba jakoś przeczekać ten ciężki okres dla dziecka i nie dopuszczać do długich zaparć, które mogą wyrządzić wiele szkody dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...