Forum Ciąża i dziecko

Wiarygodność testu beta HCG z krwi

~anonimkaa222

~anonimkaa222

Witam, w 9 i 11 tygodniu od zbliżenia zrobiłam testy hcg total z krwi (pierwszy wynik poniżej 2.00, drugi poniezej 1.00) Mogę im ufać w 100%? Robiłam tez testy domowe, wyszły negatywne.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~rozaliam

~rozaliam

Myślę, że masz już wystarczająco dowodów, że nie jesteś w ciąży.

~rozaliam

~rozaliam

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Różne są normy. Czasami wynik poniżej jednego a czasami poniżej 5 świadczy o braku ciąży.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Oba wyniki testów są negatywne, a zatem z całą pewnością nie jesteś w ciąży.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 34 lata, Warszawa
~karolcia69

~karolcia69

Czy test z krwi beta hcg wykonana 16 dni po stosunku jest juz wiarygodna?

~ma...26

~ma...26

Witam, 20.01.2013 r. , odbyłam niezabezpieczony stosunek. Wykonałam potem 3 testy na hcd 9 i 11 i 16 dnia po stosunku, wszytkie wskazywały hcg 2. W terminie przewidywanej miesiączki nie dostałam jej. Udałam się do ginekologa który przepisał mi lek duphaston i dwa dni pożniej dostałam miesiączki, sprawa jednak nadal nie dawała mi spokoju. W dniu 16. 02. czyli ok 27 dni po stosunku znowu wykonałam badanie hcg, wynik2. Boli mnie na brzuch i piersi. Mam wiec pytanie, czy okres który miałam mógł być tylko wynikiem przyjmowania hormonu? Było on mniej obfity i mniej bolesny niż zwykle. czy badanie hcg jest już wiarygodnie 27 dni po stosunku? Kiedy ewentualnie mogłabym je powrórzyć aby na 100 % wykluczyć ciąże?

~monada

~monada

Witam serdecznie!
16 i 20 dnia po stosunku zrobiłam płytkowe testy ciążowe z moczu oraz 21 dnia test z krwi beta hcg. Wyniki we wszystkich przypadkach były negatywne. Czy jest jakakolwiek możliwość, aby ciąża mimo wszystko była obecna?

Pikaczu

Pikaczu

Czasami testy wychodzą fałszywie, ale po takim czasie beta jest już wiarygodna a ją ciężko zafałszować więc moim zdaniem możesz psać spokojnie

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 30 lat, Koszalin
monada

monada

Zastanawiam sie czy wyniki po takim czasie sa juz wiargodne, czy moze na wszelki wypadek powtorzyc badanie krwi. Czyli nie ma sensu robic jeszcze raz bete?

94835 monada Kobieta, 27 lat, Warszawa
~Sha sha

~Sha sha

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Badanie krwi wychodzi wiarygodne po 8 dniach od stosunku więc bo 21 na pewno bedzie wiarygodny wynik

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

~monada
Witam serdecznie!
16 i 20 dnia po stosunku zrobiłam płytkowe testy ciążowe z moczu oraz 21 dnia test z krwi beta hcg. Wyniki we wszystkich przypadkach były negatywne. Czy jest jakakolwiek możliwość, aby ciąża mimo wszystko była obecna?

Witam!
Jeśli wszystkie wyniki, zarówno testów płytkowych jak i hormonu beta-hCG z krwi były negatywne, bez wątpienia nie jest Pani w ciąży. Nie ma zatem żadnego sensu, by powtarzać badania.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin
MMMMjjjj

MMMMjjjj

Witam.
Mam pytanie. Bardzo sie denerwuję.
Ok 04.03.2013 miałam okres i przyjełam 4 tabletki anty. Niestety złapałam paskudna grypę i zapomniałam przyjąć kilka tabletek więc zostawiłam to opakowanie i z chłopakiem sie nie zabezpieczaliśmy. Okres spóźniał się więc zrobiliśmy testy na jednym wyszła"chyba" bladziusieńka" druga kreska. Ale kiedy chcieliśmy zrobić badanie z krwi pojawiło sie krwawienie. Myślałam, że to okres, ale tak jakby go nie było plamienie jest bardzo delikatne przy czym brzuch boli. dla spokoju zrobiliśmy test z krwi i wyszlo B-hcg 7,5 a norma w lab (0-3). Czyli podwyższone. byłam dziś u gin, ale niestety mówi że za wcześnie by coś stwierdzić. Czy jezeli powtórze badanie po dwóch dniach cos się wyjasni? bardzo się stresujemy. Liczę na szybką odpowiedź,!

95838 mmmmjjjj Kobieta, 28 lat, Olsztyn
~okejokej

~okejokej

jezeli beta wyszla 7,5 to dla b wczesnej ciązy, powtorz za dwa i jezeli bedzie wyzsza to jestes w ciązy.wtedy udajcie się do ginekologa.

MMMMjjjj

MMMMjjjj

Dziękuję za odp. Mam jeszcze pytanie bo skoro dostałam opoznionego, bardzo skapego, ale jednak krwawienia, to chyba nic z tego?:'( powtorzylam dzis bete dla pewności. Wyniki będę miała o 14 qiec może coś sie rozjasni

~Brawurka

~Brawurka

jeśli okres był inny niż do tej pory może być że możesz być w ciąży ale wątpię w to. Napisz jak ci beta wyszła kojeny raz

MMMMjjjj

MMMMjjjj

No i sie wyjasniło po dwóch dniach poziom spadł do 5,4...
Do tego dzis okres się "rozkręcił",... Więc niestety nic z tego.....

MMMMjjjj

MMMMjjjj

Mam jeszcze jedno pytanie skoro pani doktor kazała mi powtórzyc badanie a wynik już wczoraj spadł do 5,4 to jest sens?? czy już wszystko jasne????

~codalejcodalej

~codalejcodalej

to nie pani doktor chyba ze kontaktowalas sie z jakims.
nie chce sie wypowiadac za lekrza beta to najb czule badanie pod wzgledem ciazy, wiec jezeli spadla to raczej nic z tego ale upewnij sie pojdz do ginekologa niech ci powi opowie o wszystkim.