Skocz do zawartości
Forum

Picie dużej ilości soków owocowych


Gość Julii993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julii993

Witam! Od kilku dni bez przerwy mam ochotę na soki typu "kubuś" bądź też z pomarańczy. trochę mnie to martwi, nigdy nie miałam takich długotrwałych "zachcianek" na dany produkt. czy nadmiar tego napoju nie zaszkodzi mojemu zdrowiu ? i jaka może być przyczyna takiego zapotrzebowania? czekam niecierpliwie na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Picie soków owocowych jest wskazane ze względu na dużą ilość witamin, jaką wówczas dostarczasz organizmowi. Staraj się jednak wybierać takie, które nie zawierają cukru, a tym bardziej syropu glukozowo-fruktozowego.
Zwracaj uwagę na to, żeby sok był 100% sokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

taaa tylko że takie soki są dość mocno kaloryczne jak na napoje. Często są dosładzane. Wiadomo jeden kubuś mały nie zrobi różnicy ale 3-4 to już jest dużo. Bo tak jak sprawdziłam to buteleczka soku 330 ml ma 172 kcal w tym 41 g węglowodanów

Odnośnik do komentarza

Witam,
Soki owocowe stanowią bogate źródło witamin i minerałów. Możliwe jest, że Twojemu organizmowi brakuje jakiejś witaminy czy mikroelementu. Dlatego też warto zrobić podstawowe badania takie jak badanie elektrolitów i morfologia i poziom cukru.
Picie dużych ilości soków może doprowadzić do przytycia, ponieważ często zawierają one duże ilości cukrów. Producenci dosładzają je cukrem lub syropem glukozo- fruktozowym. Warto sprawdzać ilość kalorii takiego soku. Lepszym rozwiązaniem jest jedzenie owoców i warzyw. Warzywa można jeść w nieograniczonej ilości, owoce zaś maksymalnie 2 razy dziennie, wliczając w to soki. Jeżeli chodzi o orzechy, nasiona czy pestki jest to 1/3 szklanki na dzień.

Odnośnik do komentarza
Gość Dynamitka34

Najlepsze są takie domowe przygotowane tradycyjnie w wyciskarce (polecam kupić urządzenie bo soki są o wiele smaczniejsze niż te kupione)
Polecam koktajl :
1 banan + 2 kiwi + trochę selera naciowego + odrobina miodu i wody = pycha
2 gruszki + banan + cynamon + trochę startego imbiru + trochę wody - jest dietetyczny
Dzieki wyciskarce przekonałam się również do soku pomidorowego https://www.eujuicers.pl/blog/pij-sok-pomidorowy-zyj-dluzej - bo tego kupowanego nie lubiłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...