Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla otyłego nastolatka


Gość Dwie_Sekundy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dwie_Sekundy

Mam 15 lat, około 174 cm i waże około 115 kg jak ostatnio sprawdzałam. Mam przez swój wygląd dużo nieprzyjemności w szkole ze strony rówieśników. Dużo razy próbowałam chudnąć, byłam już nastawiona pozytywnie do diety i nigdy mi nie wychodziło. Bardzo chciałabym schudnąć, ale porzebuję pomocy. Chciałabym się dowiedzieć co powinnam jeść, a czego nie. Nie wiem czy fakt, że czasami popalam papierosy jest istotny w tej sprawie.
PS. pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę ,że jesteś a tyle dorosła ,że nie muszę owijać w bawełnę.
Dieta cud jest tylko jedna "Żreć wszystko i cud jak się schudnie" Mam nadzieje ,że rozumiesz co chce Ci przekazać.

Aby schudnąć Musisz Pamiętać ,że jedyne co może Ci pomóc w tym to twoja wola, determinacja i SYSTEMATYCZNOŚĆ.

Jeżeli jesteś zdrowa to postaraj się trzymać kilku prostych zasad.

1. Nie Pal !!! ( po co się powoli zabijać ? )
2. Jedz racjonalnie. 4 posiłki dziennie o stałych porach. Śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja.
3. Zaczynaj dzień od śniadania, a kolacje jedz nie później jak do 19:30
4. Koniec ze słodyczami, obligatoryjnie i całkowicie. Możesz sobie pozwolić na owoc ale nie na słodkie.
5. Pij wodę i cherbatę ( zielona, czerwona zwykła ) a szerokim łukiem omijaj napoje, wody smakowe, Kubusie itp, jogurty owocowe itp, dżemy itp.
6.Zapewnij Sobie ruch. Regularne długie spacery, regularne ćwiczenia.

Zacznij czytać sfd.pl Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć to wierzę ,że Ci się uda i będziesz konsekwentna w swoich działaniach.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Warto byłoby na początku poprosić rodziców aby zaprowadzili Cię do lekarza, ponieważ Twoja otyłość może mieć podłoże zdrowotne. Należałoby zrobić badania poziomu hormonów tarczycy, poziomu cukru i poziomu hormonów płciowych.
Co do samej diety to tak jak już Templar pisał:
1. 4-5 małych posiłków, spożywanych w równych odstępach czasowych, nie większych niż 3 godziny.
2. Ostatni posiłek czyli kolacja powinien być jedzony na 3 godziny przed snem. Nie zgodzę się z teorią nie jedzenia przed 19 czy 18.
3. Ogranicz słodycze, fast foody, kolorowe napoje gazowane i inne wysokokaloryczne przekąski.
4. Owoce jedz 2 razy dziennie.
5. Pij herbatę zieloną lub czerwoną, wodę mineralną ( ale nie smakową). Uważaj na soki owocowe, które bardzo często są dosładzane a i same w sobie zawierają dużo cukru.
6. Ruch! Zacznij od 40 minutowych spacerów, dość szybkim tempem, jeżeli zobaczysz, że Twój organizm się przyzwyczaja zaczynaj wprowadzać dodatkowe ćwiczenia w domu. Teraz gdy jest zimno możesz chodzić na łyżwy, jeździć na nartach. Rozplanuj sobie tak dzień aby w ciągu jego trwania na ruch przeznaczyć co najmniej godzinę.
Jeżeli będą bolały Cię stawy to jeśli masz taką możliwość to zapisz się na basen. Podczas pływania nie obciążasz stawów .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...