Skocz do zawartości
Forum

Czy duże ilości herbaty wpływają na utratę wagi?


Gość Herbaciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Herbaciarz

Witam. Przed chwilą przeczytałem artykuł o aktorze Matthew McConaughey, w swoim nowym filmie będzie grał postać wychududzoną zarażoną HIV. Napisali że aktor "zmienił swoje nawyki, pijąc teraz bardzo dużo herbaty". Zaciekawiło mnie to, ponieważ ja też piję nałogowo wielkie ilości herbaty, jest to mój główny napój, wypijam nawet 15, 17 szklanek dziennie, najczęściej zielonej. Jestem bardzo chudy, wzrost 183, waga 60 kilo. I teraz się zastanawiam czy właśnie mój problem z tą "chudością" jest faktycznie związany z tą herbatą. Odżywiam się normalnie, nie za duzo, nie za mało, po prostu przeciętnie. Czy rzeczywiście duże ilości herbaty powodują że człowiek chudnie?? Bo jeśli tak, to natychmiast zrezygnuję z tego napoju, ponieważ źle mi jest z tym wyglądem, też jest nie dobrze kiedy człowiek jest zbyt chudy.

Odnośnik do komentarza
Gość Herbaciarz

Może właśnie o to chodzi, przyśpiesza metabolizm, a ja pije ją jeszcze w przesadzonych ilościach. NikMag, wiesz, może faktycznie tak duże ilości dają takie efekty. Ale podkreślam, że ja jestem zbyt chudy i mi zalezy aby przytyć, a więc też pozbyć się czynników które powodują chudnięcie

Odnośnik do komentarza

Faktycznie mógłbyś to trochę ograniczyć ale ze względu na wypłukiwanie, bo wiadomo że co za dużo to nie zdrowo. Co do szybszego metabolizmu to nie jest powiedziane że problem zniknie jak odstawisz herbatę bo ona tylko wspomaga. Możesz nabrać trochę ciała. Ja w tym roku prawie całkowicie odstawiłam kawę i przybyło mi 3 kg w ciągu chyba 2 miesięcy bez jakichkolwiek innych zmian. Kawa tez jest moczopędna, przyspiesza metabolizm i wypłukuje różne składniki.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

no właśnie bo herbata owszem jest zdrowa ale działa moczopędnie i wypłukuje minerały z organizmu. Moze ogranicz ją do 5-8 filiżanek. To i tak dużo ale mniej niż piłeś do tej pory. A tak na co dzień to pij wodę mineralną albo jakieś soki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...