Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki po operacji wyrostka robaczkowego


Gość ap...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ap...ek

Mam 14 lat, mierzę około 167 cm i ważę 60kg. Wiem, że to normalna waga, ale po operacji wyrostka jakieś 2 miesiące temu, strasznie straciłam formę i po prostu rosnę wszerz. Nie wiem jak się zabrać do schudnięcia i wprowadzenia zdrowego aktywnego trybu życia. Mam straszne kompleksy. Dostaję histerii. Nie potrafię powstrzymać się od podjadania. Jakiś lepszy trening utrudnia mi szkoła i kłopoty finansowe w domu. Niby mam mobilizację, ale chyba nie dość mocną. Nie potrafię się zaprzeć i dojść do celu. A przez gruby brzuch i uda, czuję się niezbyt pewna siebie, no i nienawidzę własnego ciała. Chciałabym schudnąć, no i jako tako wyrzeźbić i wyszcuplić moje ciało, żebym jako tako wyglądała. A przy okazji wprowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, tyle, ze nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Taj ka napisałaś Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś chudnąć. Jeśli jednak chcesz wymodelować swoje ciało to zacznij od uprawiania sportu. Nie potrzebujesz przy tym dużej ilości pieniędzy. Możesz chodzić na spacery szybkim tempem, biegać codziennie 20 minut, uprawiać marszobiegi, jeździć na rowerze czy po prostu ćwiczyć w domu. Na samym początku zacznij delikatnie, aby przyzwyczaić organizm do wysiłku, potem co pewien czas wydłużaj czas treningu.
Co do motywacji to sama musisz ją w sobie znaleźć, możesz np każde pieniądze,które przeznaczyłabyś na słodycze wrzucać do słoiczka a pod koniec miesiąca kupić sobie jakich wymarzony ciuszek. Możesz też prowadzić dziennik odchudzania, gdzie będziesz zapisywać to wszystko co jest dla ciebie ważne, emocje, to co zjadłaś, kryzysy. Potem jak poczujesz spadek motywacji w prosty sposób zobaczysz ile już przeszłaś. Innym sposobem to co tygodniowe mierzenie obwodów ciała np w udzie, w talii i na ramieniu. Obwód zmienia się szybciej niż waga wiec będziesz szybciej widzieć w ten sposób wyniki swojej pracy.

Odnośnik do komentarza

Rób brzuszki, pajacyki, skłony, bieg w miejscu skip A i skip B. Możesz też jesl masz wchodzić po schodach omijając 1-2 stopnie. To dobrze robić na uda i pośladki. Do tego możesz skakać w miejscu lub na skakance.. Wcale nie musisz wydawać dużó pieniędzy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...