Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia odchudzające dla nastolatki


Gość ag...bm

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam na imnie ola mam 13 lat .Waże 60 kg i mam około 163 chcę schudbąć wszyscy mi mówią z rodziny ze jestem gruba moja mama też jest gruba ale mojej mamy mama jest chuba co mam zrobić aby schudnąć i proszę was o jakieś cwiczenia

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku najlepszym rozwiązaniem będzie sport i codzienna aktywność fizyczna. Najlepiej będzie jak zapiszesz się na sportowe zajęcia pozalekcyjne w szkole np na siatkówkę, lekko atletykę, pływanie, czy siłownie. Możesz zapisać się razem z koleżanką, aby było ci raźniej. Jeśli w Twojej szkole nie ma takich zajęć, możesz wtedy ćwiczyć w domu przez godzinę dziennie.Podczas tego czasu możesz wykonywać ćwiczenia takie jak na lekcjach wf lub urozmaicić je o te podane niżej przeze mnie:
1. Klęknij i zrób pozycję taką jakbyś chciała iść na czworaka, w zgięcie nogi ułóż sobie hantelkę lub woreczek z ryżem czy grochem ( tylko mu być szczelny i ważyć mniej więcej 1 kg) zegnij nogę tak by trzymać hantlę lub woreczek. Następnie unieś nogę do góry, cały czas napinając mięśnie pośladków, ud i łydek tak by hantla czy woreczek nam nie wypadły. Ćwiczenie powtarzamy po 15 razy na każdą nogę.
2. Stań prosto, nogi lekko ugięte w kolanach, ręce luźno wzdłuż siebie. Wykonaj lekki przysiad, w momencie wykonywania go ręce wyciągnij przed siebie. Przy powrocie do góry ręce wracają do poprzedniej pozycji. Do tego ćwiczenia możesz użyć hantli 1 kg lub woreczków albo butelek po wodzie mineralnej wypełnionych wodą. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.
3. Bieg w miejscu. Skip A ( kolana wysoko przed siebie) i skip B ( staramy się piętami uderzać w pośladki). Biegamy przez 10 minut.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...