Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na schudnięcie wykonywane w domu


Gość Daria00

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą dwójki chłopców, dodatkowo pracuję, a co drugi dzień prowadzę dodatkowe zajęcia dla dzieci. Chciałabym ćwiczyć ale naprawdę nie mam na to czasu. Czy są jakieś ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu, najlepiej wieczorem, żeby usprawnić swoją kondycję i zrzucić ze 3 kg, czy taki efekt dla mi tylko siłownia bądź fitness z trenerem?? Zależałoby mi na schudnięciu ewentualnie odchudzeniu ud i bioder. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ćwiczyć można wszędzie. nawet na kanapie. Wystarczy się ruszyć i już. Leżąc przez telewizorem można ćwiczyć brzuszki, nożyce, wykonywac ćwiczenia rozciągające... można robi ć mnóstwo ćwiczeń, do których nie potrzeba żadnych przyrządów. Prawdziwy problem polega na tym, że ciężko jkest się zmotywowac jak nikt nad Tobą nie stoi. Jakbyś zatrudniła trenera to byś musiała ćwiczyć. Tak samo z siłownią... jak tam pójdziesz to juz musisz ćwiczyć, bo nie usiądziesz i nie będziesz się patrzyła w ścianę.

Odnośnik do komentarza

ja np zrezygnowałam z jazdy samochodem lub autobusem. Jak mam dalej to jadę rowerem, a jak bliżej to idę na piechotę. Jeżeli mam do wyboru windę czy schody to idę schodami. Leżąc przed telewizorem staram się robić brzuszki, rowerek lub nożyce. Często wychodzę z psem, dwie rzeczy na raz. Ja jestem zadowolona bo jestem aktywna a pies jest szczęśliwy bo się wylata

Odnośnik do komentarza

Jeżeli połączysz dietę z ćwiczeniami taki ubytek wagi jest jak najbardziej możliwy. Nie musisz przy tym przechodzić na jakieś konkretne produkty które zaburzyły by normalny codzienny tok życia. Nie musisz gotować oddzielnie dla siebie i dla pozostałej części rodzinny. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie, jedz mniej a częściej.Nie podjadaj między posiłkami, dlatego jesz 4-5 posiłków by nie czuć się głodna i nie mieć powodu do podjadania. Przestań kupować białe pieczywo, lepsze ( dla całej rodzinny) będzie ciemne, pełnoziarniste pieczywo. Zamiast smażyć, piecz, gotuj na parze lub duś takie potrawy zawierają mniej kalorii i są zdrowsze. Nie używaj w kuchni albo zminimalizuj ilość smalcu i słoniny. Lepiej używaj olei roślinnych, które są zdrowsze. Do diety swojej wprowadź owoce i warzywa - są odpowiednie dla każdego wieku. Zawierają dużo witamin i owoców a także błonnik, który reguluję przemianę materii, sprawia, że czujemy się dłużej syci i pomaga przy problemach ze wzdęciami. Pij dużo wody , możesz pić czerwoną herbatę, soki i wodę mineralną. Unikaj jedzenia fast foodów, słodyczy i niezdrowych przekąsek.
Do tego dodaj codzienną dawkę ruchu. Po poświęcaj dziennie godzinę czasu ma ruch. Możesz razem z całą rodzina chodzić na spacery, bawić się w ganianego. Możesz też sama ćwiczyć w domu przy wykorzystaniu płyt z ćwiczeniami lub zapoznaniem się z ćwiczeniami na stronce abccwiczenia.pl Tam znajdziesz przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w zaciszu domowym.Przez cały dzień możesz wykonywać nastepujące ćwiczenia:
1. Chodzenie na palcach. To ćwiczenie ukształtuje ci łydki, uda i pośladki. Podczas chodzenia na palcach napinaj i rozluźniaj mięśnie ud i pośladków.
2. Gdy chodzisz staraj się mieć zawsze wciągnięty brzuch i napięte pośladki. Wzmocnisz tym mięśnie brzucha i pośladków.
3. Gdy oglądasz telewizję możesz między kolana włożyć zwinięty koc i napierać na niego kolanami. W ten sposób ćwiczysz mięśnie zewnętrzne ud.
4. gdy wchodzisz po schodach to omijaj jeden lub dwa stopnie. Pracują wtedy mięśnie ud i pośladków.
Musisz tylko pamiętać, że aby schudnąć musisz być systematyczna i wytrwała. nie możesz poddać się łatwo i wytrwać w postanowieniu.

Odnośnik do komentarza


Hej, ja stawiam na wygodę dlatego na fitness zawsze biorę ulubione legginsy elbrus Są wykonane z szybkoschnącego materiału i zapewniają swobodę ruchu. Do tetgo oczywiście wygodny top na fitness, mam kilka sprawdzonych modeli, polecam każdej niezdecydowanej ? Prócz tego zanim rozpoczęłam przygodę z fitnessem kupiłam pojemną torbę Tibia wmns[/ur] dzięki której wszystko co niezbędne mam zawszę ze sobą, ma sporą pojemność oraz komorę na buty. Mieści się w niej z powodzeniem butelka z wodą oraz ręcznik szybkoschnący który jest dla mnie must have podczas każego treningu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...