Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga przy obciążeniu genetycznym


Gość tyska66

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, 1,65m i ważę 74 kg. Nie jem słodyczy, nie dodaje cukru, staram się jeść dużo owoców i warzyw, ograniczać tłuste posiłki. Piję tylko wodę lub zieloną herbatę (oczywiście jej nie słodzę). Z otyłością wiąże się obciążenie genetyczne, moja rodzina jest grupa, dziadek wazy ok. 200kg. Staram się codziennie wychodzić na godzinny spacer z psem lub 30min z nim biegać. Niedługo zacznę chodzić na rower. Na śniadanie jem 1-1,5 kanapki z ciemnym chlebem lub pieczywem vasa, masłem, szynką z piesi indyka lub sałatą. W szkole jem taka samą kanapkę. Na obiad zjadam zazwyczaj zupę lub mięso z kaszą i sałatę z ogórkiem, pomidorem i jogurtem naturalnym. Na kolację jem jogurt jogobella. Wieczorami robię po 40 brzuszków, 100x ćwiczenia polegające na stawaniu na palcach stóp. Już nie wiem co mam robić. Chciałabym schudnąć w brzuchu, udach, łydkach i rękach. Tylko nie wiem jakie ćwiczenia mam robić. Czytam na necie co ludzie piszą, ale już nie mogę się połapać. Jakbyście mogli mi pomóc, to byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Musisz sama sprawdzić co podziała u Ciebie. Dietę masz w porządku, ale przy obciążeniu genetycznym nie jest łatwo tracić wagę. Czy jesz posiłki regularnie? Unikaj owoców, bo one nie sa zbyt pomocne w odchudzaniu szczerze mówiąc. Warzywa są lepsze.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz odżywiać się racjonalnie. Swój jadłospis oprzyj na nowej piramidzie żywieniowej, którą znajdziesz tutaj - Nowa piramida zdrowego żywienia. Według nie komponuj swoje jadłospisy.
Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie, jedz mniej a częściej. Kolację spożywaj na 3 godziny przed snem, tak by nie obciążać metabolizmu na noc kiedy zwalnia swoje tempo. Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, picia napoi typu fanta, cola czy pepsi. Zawierają one dużo cukru i są bardzo kaloryczne. Jeśli możesz to zrezygnuj z potraw smażonych w głębokim tłuszczu lub takich do przygotowania, których wykorzystano dużo tłuszczu. Rozumiem, że możesz nie mieć na to wpływu jako, że nie przygotowujesz sobie posiłków sama. Staraj się nie jeść tłustego mięsa, lepiej zastąp je chudym np kurczakiem, indykiem, cielęciną bądź rybami. Jedz dużo warzyw bo mają mniej kalorii niż owoce. Owoce możesz spożywać 2-3 razy w ciągu dnia. Bardzo dobrze, że jadasz kasze, ciemne pieczywo, ponieważ mają one dużo błonnika, dzięki któremu będziesz czuć się dłużej syta.
Oprócz diety bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Musisz zacząć ćwiczyć. Oto przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać:
1. Ćwiczenia fat burning
2. Ćwiczenia na mięśnie brzucha
3. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem starasz sie naprawde i pod wzgledem jedzenia i ruchu dziwne ze nie mozesz schudnac ale mysle ze mozesz jesli pojdziesz do dietetyka albo po prostu zapiszesz sie na konkretne zajecia z trenerem wtedy on dobierze Ci odpowiednie cwiczenia i puls i wtedy organizm zacznie pracowac

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat,148cm wzrostu i ważę 48kilo. Mam duży brzuch i chciałabym się go pozbyc. Mam geny bycią Grubą. Mam siostrę bliżniaczkę,która waży 43 kilo i ma 160cm wzrostu.Wstyd mi przed nią. Nie czcę byc gruba cały czas.Jak mogę schudnąc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...