Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego mimo ćwiczeń i rygorystycznej diety waga nie spada?


Gość jadźka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 22 lata. Moja waga jest w normie, ale jak każda kobieta jestem trochę nie zadowolona ze swojego wyglądu i chciałabym zrzucić parę kilo, dla lepszego własnego samopoczucia. Od dobrych paru lat staram się odżywiać bardzo zdrowo i regularnie uprawiać sport. Teraz, gdy nadeszła wiosna, postanowiłam dokładnie "wziąć się za siebie" i zrzucić parę kilo przed latem. Wydaje mi się, że moja dieta jest bardzo zdrowa, czasami wręcz przesadnie. W tym momencie jestem na takim etapie,że praktycznie nie jadam większości tuczących, tłustych, niezdrowych produktów. Staram się jeść ok. 4 posiłki dziennie, jem bardzo dużo warzyw i owoców, mięso tylko chude drobiowe, nie jadam chleba (zastępuję go wasą), na śniadanie jem pełnoziarniste muesli, jem wszystko co jest odtłuszczone (0 lub 0,5%), na obiad jadam warzywa pieczone, gotowane, smażone bez dodatku tłuszczów, ewentualnie zupy i kremy z warzyw ( oczywiście nie zabielane), nie jadam kasz, makaronów, ryżu, ziemniaków. Piję co najmniej 1,5 litra wody dziennie, do tego dochodzi parę kubków herbat (oprócz czarnej). Oczywiście oprócz diety ( ścisłej diety) dochodzi też aktywność fizyczna. Ćwiczę minimum 5 razy w tygodniu, przede wszystkim ćwiczenie cardio 60 min na dzień czasem dłużej (pływam, biegam, jeżdżę na rolkach i rowerze, raz w tygodniu fitness z piłką).Jednak prawie co każdy weekend zdarza mi się wypić alkohol. Nie są to duże ilości, ale nie są też minimalne. Ostatnio zauważyłam, że gdy zbliża się weekend coraz częściej nachodzi mnie ochota na coś słodkiego, tłustego, nie zdrowego. Zdarza, się, ze nie wytrzymuję pokusy, jednak zawsze potem ćwiczę trochę dłużej lub intensywniej niż zwykle. Mimo wysiłków, moja waga ani drgnie, wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że trochę przybrałam. Dlaczego mimo ćwiczeń i rygorystycznej diety waga nie spada?? Czy może mieć na to wpływ alkohol? Co mam zrobić, żeby waga zeszła w dół?? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Alkohol może mieć wpływ na wagę. Zwiększa on apetyt i łatwiej pod jego wpływem dajemy się skusić niezdrowym przekąskom. Sam alkohol nie jest strasznie kaloryczny, ale rzadko kiedy siedzimy tylko przy nim, najczęściej do piwa jemy pizze czy chipsy. Oto ilości kalorii w 100 ml poszczególnych alkoholi:
kieliszek czerwonego wina (125 ml) - 50 kcal
kieliszek białego wina (125 ml) - 75 kcal
kufel jasnego piwa - 150 kcal
kieliszek wódki (20 ml) - 55 kcal
kieliszek nalewki domowej (35 - 45 ml) - 100 kcal
kieliszek sherry (50 ml) - 50 kcal
kieliszek ginu (30 ml) - 75 kcal
sok z grejpfruta lub pomarańczowy (200 ml) - 75 kcal
kieliszek ajerkoniaku, likieru - 51 kcal
kieliszek likieru kawowego) - 85 kcal
kieliszek malagi - 80 kcal
kieliszek martini wytrawnego - 60 kcal
kieliszek koniaku - 112 kcal
kieliszek ginu z tonikiem - 170 kcal.
Łatwo można policzyć sobie ile w ciągu jednego spotkania ze znajomymi spożywasz kalorii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...