Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć przy nadwadze i uzależnieniu od słodyczy?


Gość gacusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nazywam się Weronika. Mam 15 lat ,mierzę 176cm wzrostu i ważę....108kg. Mam świadomość swojej choroby - otyłość. Rok temu w listopadzie zaczęłam się odchudzać gdzie z wagi 103kg schudłam do 98kg. Lecz kiedy nadszedł magiczny czas świąt cała moja ciężka praca poszła na marne. Znowu przytyłam do wyjściowej wagi (103kg). Od nowego roku ważyłam 104kg. Waga ta wahała się i nadal waha. W szkole przeżywam strasznie dużo stresu ,podobnie jak w domu. Wszystkie smutki "zajadam". Moim jedynym marzeniem jest schudnąć do wagi około 60kg do czasu pójścia do technikum. Moja otyłość nie jest bardzo widoczna,gdyż jestem dość wysoka,ale dobiją mnie słowa szczupłych koleżanek - jestem gruba itp. Więc jeśli one uważają ,że są grube to co ja mam powiedzieć o sobie... Uprawiam dużo sportu,codziennie (zależnie od pogody) wychodzę na 3-4 godzinny spacer lub biegam z psem jakieś 1,5godziny. Także przy oglądaniu telewizji jeżdżę na stacjonarnym rowerze (jakieś 10-15minut). Wieczorem mam zamiar dołożyć jeszcze 50-60 brzuszków. Aktualnie zaczynam się uczyć tańczyć więc może i to pomoże zrzucić chociaż do wagi dwucyfrowej do wakacji. Mam wsparcie w najbliższej rodzinie ,nie brak mi motywacji do schudnięcia ,tylko moim jedynym minusem jest to ,że wszystko co złe zatapiam w słodyczach. Przy komputerze bardzo często zdarza się mi jeść słodycze (pytanie dlaczego?) z nudów! Mam silną wolę,jem 5 posiłków dziennie - śniadanie: 1 kanapka z serem białym i capuccino(1 łyżeczka cukru) 2 śniadanie(w szkole): kanapka z szynką lub serem białym - albo jogurt naturalny(czasami pozwalam sobie zaszaleć i piję smakowy) obiad: jakieś mięso ,ziemniaki (skromnie) i sałatka + 2 szklanki wody "deser" - owoc ,jogurt lub warzywo kolacja (staram się nie jeść po 18 ale nie wychodzi..): kanapka + kakao lub herbata ( 2łyżeczki staram się ograniczyć cukier i wszystko co się słodzi ograniczyć do 1 łyżeczki) Codziennie wypijam jakieś 2 litry wody niegazowanej. To mój cały jadłospis. W marcu wyglądał inaczej. Pomiędzy posiłkami potrafiłam zjeść pełno słodyczy,jeszcze okazyjnie kiedy zrobiło się ciepło ,w któryś dzień zatopienia smutku po utracie rybki ,zjadłam 5 lodów... Codziennie żałuję wszystkiego co jadłam i do czego doprowadziłam swój organizm. Mam świadomość,że mogę mieć w przyszłości problemy,lub nawet kifoza. Jeśli chodzi o sport to gram w koszykówkę chociaż teraz bardziej przeszłam na taniec. Wiem ,że moja dieta potrwa długo ale mam nadzieję ,że nie jest za późno i jeszcze kiedyś zmieszczę się w rozmiar S-damski. (Aktualnie noszę rozmiar XXL damski a L-XXL Męski) Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Masz szansę schudnąć, jeśli będziesz kontynuowała taki jadłospis jak napisałaś oraz zrezygnujesz ze słodyczy. Za każdym razem, gdy będziesz miała ochotę sięgnąc po słodycze sięgnij po orzechy, pestki słonecznika lub dyni, suszone owoce, lub pokrojone świeże warzywa. Chodzi o to, abyś miała co pochrupać, a może to przeciez być coś zdrowego. Możesz też sięgac po szklankę wody, aby zapełnić brzuch, gdy chcesz podjadac między posiłkami. Powinnaś codziennie ćwiczyć, również w domu.

Odnośnik do komentarza

Grunt to dobra motywacja oraz zdawanie sobie sprawy ze swoich problemów. Skoro wiesz, że Twoim problemem są słodycze to postaram się Ci jakoś pomóc, choć ostrzegam nie będzie to proste. Ten problem ma bardzo wiele osób, bo tak naprawdę większość osób lubi słodycze a dodatek tego czekolada poprawia humor.
Jeżeli już zaczynamy walczyć ze słodyczami to musimy przeanalizować swoją dietę czy dostarczamy w niej odpowiednie ilości magnezu i chromu. Bo może się okazać się okazać że nasza chęć do słodyczy jest spowodowana brakiem magnezu lub chromu. Jeśli tak się stało powinniśmy swoją diecie wzbogacić w orzechy, mąkę pełnoziarnistą, wątrobę, grzyby, rośliny strączkowe, szparagi, brokuły gdyż zawierają one chrom. Magnez zaś jest w dużych ilościach w mące sojowej, kaszy jęczmiennej, orzechach, kakale, pestkach dyni, fasoli, grochu, kukurydzy, soczewicy, szpinaku, mąki pełnoziarnista.
Jeśli wszystko jest w normie i nie mamy niedoborów ani magnezu ani chromu to możemy spróbować kilku sposobów na walkę z pokusą:
- jeśli najdzie Cię ochota na coś słodkiego to zacznij żuć gumę do żucia owocową albo miętową bez cukry. Żuj ją tylko do momentu aż przejdzie Ci ochota na coś słodkiego.
- Możesz też pić wodę mineralną lub herbatę miętową.
- Zamiast słodyczy możesz zjeść jakiś owoc np grejpfruta lub warzywo. Skoro masz problem z podjadaniem przy komputerze to pokrój sobie za w czasu marchewkę lub ogórka w paseczki po 2-3 cm. Siedząc przed komputerem będziesz miała zdrową przekąskę.
- Jeśli chcesz radykalnie ograniczyć słodycze to wyrzuć z domu wszystko co słodkie zgodnie z regułą czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat niedługo 13, ważę 60kg, mierzę 159cm i chciałabym jak najszybciej schudnąć. Nie mogę wręcz na siebie patrzeć wiem, że dojrzewam i moje ciało się kształtuje ale ja naprawdę nie mogę na siebie patrzeć. Ale w tym wszystkim najgorsze jest to, że nie moge przestać jeść słodyczy. Cały czas coś podjadam, nie wiem jak mam przestać! Próbowałam się odchudzać ale jakoś nigdy nie wychodziło. Chciałabym mieć chude łydki, uda ogólnie nogi, brzuch, twarz, no i piersi, chce stracić boczki! Czy jeśli zrzucę kilka kilogramów zmaleją mi piersi? Bo o to też mi chodzi. Chcę dobrze wyglądać na wakacjach i do tego jadę na obóz taneczny dlatego też chce dobrze wyglądać. Jak ćwiczyć? Podajcie jakąś dietę bo chce sie za siebie wziąć, postanowiłam to sobie. Tyle, że mama przynosi do domu słodycze i tak sie nie da ale boje sie też, że jeśli przestane jeść słodycze tak zupełnie to kiedyś kiedy już tej diety nie wytrzymam przytyje dwa razy wiecej, pomóżcie, błaagam! :( Najlepiej gdybym ważyła chociaż 13 kilogramów mniej, czy jeśli bym sie ostro zawzięła to da rade do tych wakacji? pomocy, bo nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...