Skocz do zawartości
Forum

Ile schudnę po zmianie nawyków żywieniowych?


Gość QQQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat i od jakichś 2 tygodni ograniczam swoje posiłki tj nie jem po godz 18, słodyczy i staram się jeść zdrowe produkty, piję zielono herbatę oraz czerwoną. Ponadto codziennie biegam, robię brzuszki itp. chodzę na treningi, tańczę. Chciałabym się dowiedzieć ile mogę schudnąć i mniej więcej przez jaki czas bo chcę zrzucić 15 kg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość AnonimowyM

Witam!

Jestem 18 letnim mężczyzną o wadzę wynoszącej 80kg i wzroście 182. Chciałbym pozbyć się tłuszczyku który zbiera się na obszarze brzucha, boczków oraz w okolicach.. piersi :). Rozpocząłem jeść regularnie śniadanie, spożywać mniejsze porcje ale często, zamieniłem pieczywo na razowe, nie używam cukru, usunąłem z mojego jadłospisu słodycze, ostatni posiłek zjadam teraz 2-3 godziny przed snem, zawsze spożywam około 2 owoców w ciagu dnia (przeważeni jabłko, mandarynki) i warzywa prawie do każdego posiłku, obiady jem jak wszyscy w domu tylko ograniczone ilości (niestety nie mam czasu sam gotować, a domownicy nie są tak zdeterminowani dietą jak ja, czasami posiłki są tłuste), piję dużo wody i około 3 szklanek czerwonej herbaty. Ćwiczę od 18-19 do 20-21 fat burning, codziennie. (niestety nie mam czasu w innych godzinach), nic nie jem po treningu, zamieniłem transport drogowy na spacer. 3x po 15 minut i więcej. Masło zamieniłem na serek naturalny z ostrymi przyprawami - po prostu mi smakuje bardziej :)

Wcześniej nic nie robiłem żeby utrzymać wagę lub schudnąć (waga jednak otrzymywała się w miejscu), jadłem co chciałem, kiedy chciałem, duże ilości słodyczy, napojów gazowanych, nie spożywałem śniadań a wracając głodny do domu wpychałem w siebie wszystko.

Czy przy nowym trybie życia jest duża szansa, że przyspieszę metabolizm, schudnę? Czy mogę jeszcze coś poprawić, zmienić w tym co sobie aktualnie ustaliłem?

Odnośnik do komentarza

Hej ;)
Masz dobry cel - przyspieszyć metabolizm a nie schudnąć ot tak.
Z doświadczeń własnych i klientów powiem tak:nie przesadź z czerwoną herbatą - dozwolona ilość to 5 filiżanek(nie szklanek...)dziennie. Też nad tym ubolewam bo bardzo ją lubię^^
Myślę, że potrzeba Ci teraz wytrwałości po prostu. Poza tym może bardziej ruchu i ćwiczeń niż samej diety - wszak Twoja waga jest w normie, nie masz nadwagi a szkoda byłoby przesadzić ;) Lepiej mniej a regularnie niż na hura przez tydzień ;)
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość AnonimowyM

Mam nadzieję, że faktycznie wytrwam długo. Dziękuje za wsparcie. :)

Filiżanki mają różne pojemności, tak więc chodzi o określoną liczbę mililitrów? Dziękuje za tą radę, mam nadzieje, że sobie nie zaszkodzę piciem jej w nadmiernej ilości. Co do ruchu, jak mówiłem.. godzinka dziennie i żeby nie wiadomo co się działo, trzeba, ponadto spaceruje - w piątki nawet po 1.5h. :)

Odnośnik do komentarza
Gość AnonimowyM

Postanowiłem bardziej przybliżyć moją dietę i trening.

1 śniadanie - w godzinach 6.40 -8 - od razu jak wstanę.
2 kanapki z pieczywa razowego (z żurawiną, pestkami), szynka zwykła, pomidor cały/ogórek. W soboty jadam 2 jajka na miękko, pomidora, chleb razowy. Herbata czerwona (250ml)

2 śniadanie - w godzinach 11-12 - przeważnie owoc. Jabłko, pomarańcza, mandarynki.

Czasem zjadam kanapkę z szynką i chlebem razowym około 13-14, nie mam jak zjeść "prawdziwego" obiadu.

Obiad zjadam po powrocie do domu, późno : 16 - 17 - zazwyczaj jakiś domowy obiadek, pomidorowa z makaronem, szczawiowa, pulpeciki z chlebkiem razowym, pomidorem lub sałatką warzywną bez oleju, majonezu.(oczywiście ograniczone ilości, po śniadaniu nie mam ochoty na duży posiłek) Herbata czerwona 0.5l.

Kolacja - 18 - 19 - kanapka z chlebem razowym, twarożkiem, szynką, pomidorem lub jakiś jogurt z rzodkiewką, czasami jakiś owoc.

Trening codziennie od 19-20 (Fat burning, po 10-15 minutach zaczynam się pocić, jednak całość nie jest tak wyczerpująca i nawet po godzinie nie jestem zadyszany, zmachany - czuje zmęczenie i pot :P). Dużo się poruszam piechotą, dziennie 3x15minut.

Jak wspominałem nie jem już słodyczy, fast foodów, rzeczy z puszki, nie pije napojów gazowanych, jedynie wodę mineralną.

Trochę więcej informacji na wszelki wypadek :). Po pierwszym tygodniu, czuje się znacznie lepiej jeśli chodzi o samopoczucie, z rana wstaje bardziej wyspany, po śniadaniu mam więcej energii. Jednak ciągle mam obawy, że to nie wystarczy i nie schudnę - nie podobam się sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...