Skocz do zawartości
Forum

Parę pytań odnośnie zdrowego odżywiania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam parę pytań odnośnie zdrowego odżywiania. Zarejestrowałem się właśnie dlatego i mam nadzieję, że uzyskam fachowe odpowiedzi.

1. Ile kalorii obecnie potrzebuje mój organizm? Waga ok 72 kg, wiek 18 lat. Ćwiczę codziennie na zmianę co drugi dzień. Mięśnie brzucha ok 20 - 25 min, trening siłowy na ławeczce ok 50 min. Czas podany razem z rozgrzewką.

2. Czy jak się jest chorym to zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta, maleje czy pozostaje takie samo? (obecnie przerwałem trening, bo mam chyba przeziębienie - ból gardła i plecy mnie bolą).

3. Czym różnią się węglowodany od cukrów, że na etykietach spożywczych jest to rozróżniane np. węglowodany 20 g, w tym cukry 8 gram.

4. Jak rozpoznać czy w produkcie jest cukier np. sacharoza (podobno biały zabójca) czy dużo zdrowsza np. fruktoza?

5. Dlaczego sacharoza jest niezdrowa a zaleca się czasami spożywanie miodu naturalnego czy rodzynek które mają bardzo dużo tego cukru?

6. Jak to z tym jest? Podobno najlepiej gdy trenujemy jeść co 2.5 h 5 posiłków dziennie ale jak tak się wyliczy przyjmując, że śpimy 8h to zostaje 16 h dnia. 16 h dzielone na 2.5 h to wychodzi 6 posiłków dziennie. O co chodzi?

7. Powinno się jeść 5 posiłków co 2.5 lub 3 h, ale słyszałem, że w lecie jak jest ciepło to powinno się jeść mniej a częściej. To w końcu ile tych posiłków jeść w lecie?

8. Słyszałem, że zdrowo jest nie podjadać między posiłkami, ale słyszałem też, że zdrowo jest podjadać zdrowe przekąski np. orzechy włoskie czy rodzynki czy wafle ryżowe. To w końcu jeść czy nie jeść?

9. Czy są na tym świecie jakieś zdrowe batoniki? Najgorsze są czekoladowe typu snick***, ma** oraz kit***. Zdrowsze są batoniki musli ale nadal niezdrowe. To czy są jakieś zdrowe, bo ja w sklepach innych nie widziałem (na internecie nie szukałem i nie będę szukał)

10. Podobno zdrowo jest 5 porcji warzyw i owoców (3 warzyw i 2 owoców) ale kiedy? W trakcie posiłku czy między posiłkami? I czy liczy się to jak np. zjem kanapkę z pomidorem i ogórkiem albo zupę jarzynową?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...