Skocz do zawartości
Forum

Ile kalorii powinnam spożywać w wieku 14 lat?


Gość Asia395

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja waga jest prawidłowa dlatego też nie polecę Ci żadnej z diet odchudzających. W tym wieku najlepsze efekty w pracy nad modelowaniem sylwetki przynoszą ćwiczenia. Ćwicz codziennie po 30 minut a wolny czas spędzaj aktywniej. Nie jedz słodyczy ani fast foodów. Zastąp je owocami i warzywami. W twoim wieku nie powinnaś się odchudzać, zdrowe odżywianie i ćwiczenia powinny pomóc Ci w wyrzeźbieniu wymarzonej sylwetki.

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat . Ważę 68 kg przy wzroście 163 cm . Ćwiczę 5 razy w tygodniu po 45 minut , średnio intensywnie na W-F. Czasami biegam ok. 1 h po lesie , czy po parku . Staram się jeść regularnie i w miarę zdrowo . Mój przykładowy jadłospis:
7:00-śniadanie , 2 kanapki z szynką ; 16:00-obiad, ziemniaki i mięso ( czasami zupa) , 19:00-kolacja,kanapka z serem , szynką (lub parówki). To menu stosuję w dni powszednie . W weekend jem podobnie , aczkolwiek o innych godzinach i może trochę więcej.Chciałabym zmienić dietę , wiedzieć ile powinnam jeść kalorii dziennie . Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem , czy to co piję też ma znaczenie , ale dla pewności napiszę . Więc do śniadania piję szklankę herbaty , do obiadu sok z wodą , do kolacji herbatę . Pomiędzy posiłkami najczęściej piję wodę , albo jakiś sok .

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

a gdzie drugie śniadanie i podwieczorek? Powinnaś jeść mniej a częściej. Może poproś rodziców, albo sama sobie przygotowuj II śniadanie. Może to być jabłko, mała kanapka czy jogurt, bo tak to strasznie jest duża ta przerwa pomiędzy śniadaniem a obiadem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...