Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy wychodzeniu z anoreksji


Gość aliiice7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aliiice7

w listopadzie zaczełam się odchudzać do marca schudłam około 10kg z poczatku 3kg w okresie od polowy listopada do konca grudnia a nastepnie 6-7kg w okresie od stycznia do marca. Byłam bliska anoreksji jadłam minimalne porcje lecz wpore zaprzestałam drastyczne odchudzanie obecnie waze 43kg przy wzroscie 163cm i wieku 20 lat. Nigdy nie byłam osoba grubą miałam mały brzuszek i boczki i moim celem było 49kg lecz strach przed ponownym przybraniem na wadze doprowadzil mnie do 43. Okres zanikł mi od nowego roku. Pomału zwiekszam dawki jedzenia najpierw sam obiad potem serek na sniadanie i obiad potem serek polbulki z wedlina warzywami itd plus serek i normalny obiad na kolacje jablko teraz wszystko podobnie plus do jablka 1 wasa z szynka i pomidorem ogorkiem cebulka. nadal sie boje, wiem ze musze przytyc i chce tego ale chce zeby moja waga nie przekroczyla tych zamierzonych od poczatku 49kg czy powinnam jesc bez zzawachania normalnie? czy zwiekszac moje posilki? przypominam nigdy nie bylam osoba otyła wczesniej mialam 54kg

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest za niska i nawet te 49 kg to jest trochę za mało. Powinnaś jeść normalnie, ponieważ niedożywienie jest strasznie wyniszczające dla organizmu. Jak sama zauważyłaś... jesteś na skraju anoreksji.

Odnośnik do komentarza
Gość aliiice7

wiem ze powinnam ale to jest trudniejsze niz by sie moglo wydawac bo co prawda nie mam jadlowstretu takiego jak anorektyczki bo sniadanie jem w miare a obiad normalny z rodzina i nie czuje sie po tym grubsza, bardzo chce przytyc ale mam czasem mysli typu 'efek jojo' ze wszystko pojdzie na marne, slyszalam ze nie kazdy go ma i ze ja skoro nigdy nie bylam gruba ani nie miałam tendencji do tycia to mam sie nie obawiac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wychodzisz z anoreksji to wszelakie diety powinnaś konsultować z dietetykiem i psychologiem.
Jeśli chcesz przytyć to proponuję trzy triki:
1. Do posiłku dodaj łyżkę oleju z pestek winogron. Nie ma on smaku ani zapachu a podnosi kaloryczność potraw.
2. Po obiedzie prześpij się.. 30 minutowa drzemka powinna wystarczyć. Podczas snu nasz metabolizm zwalnia co jest nam w tym przypadku na rękę
3. Jeśli masz ochotę na coś między posiłkami zjedz garść orzechów. Są zdrowe i kaloryczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Efeczka3230

Witam.
wychodzę z anoreksji, od 2 miesięcy się leczę. powolutku, małymi kroczkami przekonywałam się do jedzenia. Teraz mam taki problem, że nadal czuje jadłowstręt, w ogóle na nic nie mam ochoty, lecz jedyne na co mam ochotę to.. słodycze!mój jadłospis dzienny wyglada mniej wiecej tak:
śniadanie: bułka z masłem orzechowym
obiad: zupa (sam wywar warzywny)
podwiecorek: ciastka
kolacja:czekolada
mieszcze się przy tym 1800 kcal. czasem 2000-2200 ale sporadycznie.
od 2 miesięcy - +1 kg na wadze. zastanawiam się czy odżywanie się samymi słodyczami wpłynie na moje ciało i wagę?
no, czy przytyję.
wiem, że to niezdrowo itd. ale chodzi mi o sam fakt, czy ptzytyje czy nie od takiego czegoś.
na razie zauważyłam tylko po tym 1 kg. że brzuch mi troche "zluźniał" .

Odnośnik do komentarza

dzień dobry :)
Ja ważyłam 36 przy wzroście 160 . Od 10 lat jestem zdrowa chociaż i tak uważam ,że w mojej psychice zostały pewnego rodzaju "pozostałości "po tej chorobie . Co do diety to oczywiście najważniejsze było regularne odżywianie i to ono spowodowało , że mój organizm po niedługim czasie sam zaczął domagać się jedzenie . Jadłam co 3 godziny i zostało tak do tej pory :) . Poza tym niewątpliwie trzeba udać się na terapię do poradni, która zajmuje się takimi problemami .... dzisiaj mam 32 lata i od 10 ważę 50 kg. :).
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...