Skocz do zawartości
Forum

Zgrabne nogi !!


Gość magda2905

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Instruktor fitness
Skakanie pomoże o ile będziesz skakać na szybkość a nie na ilość. Bardzo długie serie. Raz serie bardzo niskich skoków, raz bardzo wysokich, ale zawsze szybko. Do tego dorzuć sobie Super Dunks 3 - opisane w naszych artykułach i basen.
Odnośnik do komentarza
Gość ewelincia112
1.Uda i pośladki
Stań na wprost wysokiej szafki, krzesła lub ściany. Oprzyj się rękami, lewą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i w tej pozycji powoli wykonaj półprzysiad (ugięta noga powinna niemal dotykać podłogi). Podnieś się. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą nogę (w trzech seriach).




2. Boczne partie nóg
Połóż się na boku, prawą rękę ułóż prostopadle do tułowia, drugą połóż swobodnie przed sobą. Unieś lewą nogę najpierw maksymalnie w górę, a potem jak najdalej w przód. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdym boku w trzech seriach z krótkimi przerwami.





3. Niezłe kształty

Połóż się na lewym boku, nogi równo wyciągnięte. Wspierając się na lewym łokciu, ugnij prawą nogę i postaw prawą stopę przed lewym kolanem. Lewą nogę unieś w górę tak wysoko, jak to możliwe. Powtórz ćwiczenie na każdym boku 20–30 razy, w trzech seriach na każdą nogę.




4. Przy okazji pupa
Stań prosto, nogi razem. Zrób krok w przód lewą nogą i następnie przysiad całym ciałem. Powtórz ćwiczenie 20 razy na każdej nodze w trzech seriach.




Z polki.pl
Odnośnik do komentarza
A co jeśli ja mam problem, że mam umięśnione łydki od chodzenia kiedyś po górach. I to nie wygląda zbyt fajnie bo one są szerokości środkowej części uda. Udami sie nie martwie ale łydkami owszem. Zna ktoś jakiś sposób żeby "zwężyć" łydki ?? :no:
Odnośnik do komentarza
Gość bubu19
mam taki sam problem jak kolezanka :( moje lydki sa bardzo umienione i nie wyglada to najfajniejj :( nie mozna sie jakos pozbyc tych miesni ? :(:(:(:(:(:( nie trenuje juz od 3 lat a lydyyyy wciazzzzz duuzeee :(:(:(:(
Odnośnik do komentarza
Też mam taki problem. Bardzo uważnie dobieram długość spódnicy – różnica jednego czy dwóch centymetrów może zdziałać cuda i, oczywiście obcas. Akurat w moim przypadku szpilki odpadają, ale nawet niewielki obcasik pomaga. No i staram się, żeby nogi były trochę opalone.
Odnośnik do komentarza
Bardzo dobre jest to ćwiczenie, które pojawiło się na drugim obrazku od góry. Sama sprawdziłam i muszę przyznać, że znakomicie kształtuje boczne partie nóg. Ja bym jeszcze zaproponowała tzw. krzesełko przy ścianie - opieramy się o ścianę w takiej pozycji, jakbyćmy siedzieli na krześle - to bardzo wzmacnia mięśnie nóg i doskonale je kształtuje.
Odnośnik do komentarza
Słyszałam, że bardzo dobrze działają skoki na trampolinie. Podobno znakomicie to kształtuje uda, łydki, rzeźbi mięśnie. Widziałam taki sprzęt na trampoliny.pl i przyznam, że trochę mnie korci żeby coś takiego kupić. Mam dzieci, więc sądzę, że taki pomysł bardzo by im się spodobał i pewnie nie schodziłyby z tej trampoliny.
Odnośnik do komentarza
Gość younglady

Trampolina jest świetna i może faktycznie pomóc nam w urzeźbieniu swoich nóg ale to nie może byc takie zwykłe skakanie tylko raczej wykonywanie serii pewnych ćwiczeń, podobnie jak na siłowni. A taką małą trampolinę może sobie kupić każdy i na niej ćwiczyc.

Odnośnik do komentarza
Gość younglady
Wiesz co, ja myślę, że z ćwiczeniami na trampolinach jest podobnie jak z każdymi innymi: liczy się tutaj duża systematyczność i chęć ćwiczenia. Może to przynieść duże efekty, ale proponuję zrobić sobie jakiś program ćwiczeń, które będziemy powtarzać seriami, żeby przyniosło to oczekiwane efekty.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...