Skocz do zawartości
Forum

Jedzenie wspomagające odchudzanie


Gość Idealna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Idealna
witajcie
od dłuższego czasu jestem na diecie i pasjonuje sie zdrowym odżywianiem. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę na temat tego co powinno się jeść..
znalazłam prę fajnych rzeczy
może was zaciekawią :smilewinkgrin:

Jabłka
Dostarczają organizmowi błonnika, który usprawnia trawienie. Zawarty w nich bor pomaga lepiej wykorzystać energię z pożywienia. Fosfor reguluje przemianę materii. Jabłka chronią przed skutkami złego cholesterolu. Możesz jeść nawet kilka tych owoców dziennie.


Otręby owsiane
To źródło rozpuszczalnych włókien. Gdy znajdą się w przewodzie pokarmowym, zamieniają się w żel i chwytają pokarm – w pułapkę. Wraz ze schwytanym łupem – zbędnymi kaloriami - trafiają do jelit i opuszczają z nimi organizm. Otręby w połączeniu z wodą pęcznieją i dają poczucie sytości. W ten sposób oszukujemy organizm. Podczas odchudzania zaleca się 1 – 2 łyżki dziennie. Można też dostarczyć błonnik warza np. z pieczywem. Jest taki chleb Zdrowa Linia z ziarnami i błonnikiem owsianym.

Śliwki
Ponieważ zawierają dużą dawkę żelaza, przeciwdziałają anemii, na którą jesteśmy narażone podczas odchudzania. Ich składnikiem jest błonnik, który usprawnia trawienie. Suszone śliwki, a także sok z tych owoców likwiduje zaparcia. Lepiej jednak jeść je surowe. 100 gramów surowych owoców to około 35 kcal, a 100 gramów suszonych śliwek – aż 100 kcal. Powinnaś zjadać 10 śliwek dziennie.

Ziarna zbóż
Dostarczają błonnika, który powoduje powolne trawienie węglowodanów, długotrwałe utrzymywanie się odpowiedniego poziomu cukru we krwi i tym samym dłuższe uczucie nasycenia. Ziarna zbóż regulują pracę jelit, oczyszczają je z toksyn i zapobiegają zaparciom, co w sumie sprzyja polepszeniu przemiany materii.


pozdrawiam
będę wklejać dalej:yes:
Odnośnik do komentarza
to ja dodam pieczywo pelnoziarnste i razowe, mnie przynajmniej bardoz pomoglo. jem sobie codziennie na sniadanie dwie kromki pieczywa fitness albo chlebka cyganskiego z mojej przydomowej piekarni i czuje sie lepiej a i waga idzize w dol, choc to pewnie rowniez zasluga cwiczen:)
Odnośnik do komentarza

[color=purple]ja wkleję ananasa;)
wspomaga odchudzanie dzięki enzymowi - bromeliny: wspomagającej spalanie tłuszczu w organizmie i błonnika przyspieszającego przemianę materii. Trik: przez 1 dzień jesz przed każdym posiłkiem plaster świeżego ananasa, a na drugi - masz płaski brzuszek(haha--jakoś trudno mi uwierzyć:lol:). Ekstra: schłodzony sok z ananasa możesz stosować na obrzęki i stłuczenia oraz dodawać do maseczek na twarz (zmniejsza wypryski)

i brokuły...:)
występujący w nich chrom zmniejsza ochotę na słodycze. Dodatkowo ogranicza odkładanie się tłuszczów i - co za tym idzie - przeciwdziała powstawaniu otyłości. Brokuły są niskokaloryczne, a do tego bogate w witaminę A, C, B2, B6, wapń, kwas foliowy. Przyrządzając je, gotuj je krótko lub na parze (aby zachować wszystkie drogocenne składniki odżywcze)

brązowy ryż...
brązowy ryż (o wiele zdrowszy od białego, bo mniej przetworzony) jest bogaty w błonnik, który pomaga walczyć z otyłością. Pęcznieje w żołądku, dając na długo uczucie sytości. Przyspiesza przemianę materii. Ale błonnik to nie wszystko! Dziki ryż zawiera też witaminy z grupy B - które wygładzają skórę i dodają włosom blasku. Nie masz pod ręką ryżu? Podobnie działają: otręby pszenne i kasza gryczana...

Odnośnik do komentarza
Gość zgubicsiebie
Polecam płatki z amarantusa np z jogurtem naturalnym. Jest to tylko jeden z wielu posiłków, które posiadam w swojej diecie, rozpisanej dzięki tuanclub.

Dodatkowo pomidory pokrojone w plastry przeplatane serem mozzarella. Można dodać oregano lub bazylię.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...