Skocz do zawartości
Forum

Regeneracja soczewki


Gość sookie_s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem wczoraj jak wyszłam ze szkoły to zabolało mnie oko, a nosze soczewki i zaczęłam trzeć i trzeć to oko aż wypadła mi soczewka, a że nie miałam przy sobie płynu i spieszylam się na autobus, trzymałam ją w palcach , żeby nie zgubić. Po 20 minutach byłam już w domu i umieściłam soczewkę w pojemniczku z płynem. BYła twarda i zmniejszyła się jak ja tak trzymałam 20 minut w palcach, ale po nocy w pojemniczku rano była już w porządku, odzyskała kształt i wielkośc, jakby sie zregenerowała i założyłam ja dzisiaj, wydaje się wszystko OK, ale w sumie to nie wiem, może po czyms takim nie powinnam jej już nosić?

Odnośnik do komentarza

Witam,
polecam wymienić taką soczewkę na nową z kilku powodów. Po pierwsze soczewka była trzymana w dłoni, które nie były umyte bezpośrednio przed kontaktem z soczewką. Zawsze jest to ryzyko infekcji rogówki. Po drugie, zgodnie z opisem, soczewka odwodniła się. Nawet jej ponowne nawilżenie nie gwarantuje braku zmiany w krzywiźnie soczewki co może skutkować brakiem poruszania się soczewki na oku lub nadmiernym jej nadmiernym uciskiem na rogówkę i indukcją astygmatyzmu.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...