Skocz do zawartości
Forum

Duża niedokrwistość


Gość monika1e

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam anemię, ale chyba sama jestem sobie winna. Bardzo mało ostatnio jadłam. To dlatego, że ciągle wydaje mi się, że jestem za gruba. Spokojnie, nie mam anoreksji i zdaję sobie sprawę z tego, że przesadzam. Zwłaszcza teraz. Zemdlałam w autobusie. Jestem blada jak ściana i naprawdę trudno jest mi się przygotowywać do zajęć. Też mam przyjmować żelazo. Tylko strasznie mi po nim niedobrze. Nawet raz wymiotowałam. To kara za głupotę.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Przyczyn występowania niedokrwistości może być bardzo wiele. Ważnym działaniem przed rozpoczęciem leczenia jest znalezienie powodu występowania anemii. Faktycznie, w dużej liczbie przypadków występuje ona z powodu niedoboru żelaza, ale nie jest to jedyny powód. Niestety nie można zalecić żadnego sposobu na niedokrwistość nie znając jej przyczyny. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej powinien skierować cię do specjalisty hematologa, który poprzez kompleksowe badania postawi właściwą diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Może chodzi o to, że Twój organizm ma problemy z przyswajaniem żelaza? I to czy będziesz jadła produkty bogate w żelazo czy przyjmowała je jako suplementy diety nie musi wcale oznaczać, że Twój organizm się w nie wzbogaci. Moja koleżanka też tak miała i właśnie okazało się, że jej organizm nie przyswaja żelaza w żadnej formie. Dlatego lekarz przepisał jej leki, które powodowały wchłanianie żelaza. Może u Ciebie też o to chodzi? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...