Skocz do zawartości
Forum

Silny ból nogi po operacji żylaków


Gość llaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Jestem miesiąc po operacji żylaków kończyny dolnej, prawej. Od 2 tygodni cierpię z powodu silnych bólów tejże nogi, byłam u kontroli w szpitalu , w którym mnie operowano, mówiłam o silnych bólach, lekarz stwierdził, że tak musi być i że " jak boli to tabletka przeciwbólowa" tyle z porady lekarza jak się okazuje nie do końca "specjalisty". Bóle się nasilają z każdym dniem, biorę tak jak mi zalecono tabletki oraz maści typu " lioton 1000" i nic mi to nie pomaga. Wczoraj byłam u innego lekarza, chirurga, który stwierdził, że mam uszkodzony nerw, który nazwał przeczulicą skóry i jedyną pomocą są naświetlania laserem i trochę mocniejsze tabletki przeciwbólowe. Co mogę jeszcze zrobić, by ulżyć sobie w bólu, bo jest naprawdę nie do zniesienia. Proszę o poradę, albo o jakieś informacje osoby, która też przeszła taki zabieg. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!

P.s.: Może znajdzie się jakaś osoba, która miała operację na żylaki w Świebodzicach (dolnyśląsk) i również ma podobne dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Na żylaki najlepsze są pijawki
2 - 3 zabiegi i jesteś w pełni zdrowa ...
Może być taka sytuacja że 1 żyla która została też ma zatory
dlatego warto odwiedzić gabinet hirudoterapeuty
Ta operacja nie musiała być wykonana ...
w naszym gabinecie mam wiele Pań które były skierowane na taką operację i nigdy jej nie miały.. chociaż stan był poważny
Wiec nie zwlekaj ...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pijawki polecam na choroby związane z układem krwionośnym
musisz wiedzieć że lekarz nie powie Ci że sam się leczy pijawkami w klinikach które oferują mu przy tym wypoczynek np, w górach...
a nas leczą tabletkami które np. żylaków już nie są w stanie wyleczyć...
tabletki na rozrzedzenie krwi, lub naści na bazie gliceryny do rozszerzenia naczyń krwionośnych w momencie odczucia zimna, to tylko tłumienie objawów

Dla pijawki żylaki to max dwa zabiegi ...
Poprawia się krążenie, czyszczą się żyły z zakrzepów i złogów tłuszczu, a co za tym idzie gojenie się ran i zwiększa się skuteczność walki z różnymi chorobami organizmu
Uratują nawet całą nogę którą wg medycyny konwencjonalnej należy odjąć...
Wyleczą nogę z gronkowca ... przy bardziej zakażonych ranach pomocne są larwy /stosowane na zachodzie/
Ograniczeniem jest przeszczep bo pijawka wzmacnia obronę naszego organizmu więc powoduje odrzucenie przeszczepu
I nie robię tu żadnej reklamy chciałbym tylko zwrócić uwagę ludzi aby rozumieli że ich zdrowie jest tego warte.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej precyzyjnie określić przyczynę Pana dolegliwości. Teoretycznie może być to wynik uszkodzeń nerwów obwodowych, aczkolwiek przede wszystkim warto wykonać USG doppler naczyń i wykluczyć zmiany zakrzepowe. Stosowanie leków przeciwbólowych rzeczywiście powinno być tylko postępowaniem doraźnym. Być może rzeczywiście wskazane będzie także stosowanie zabiegów fizykoterapeutycznych - zależy to jednak od wyników badań. Proszę zatem ponownie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.

Odnośnik do komentarza
Gość zawiedzona pacjentka

Witam, w ostatnich dniach kwietnia poddałam się laserowej operacji żylaków żyły odstrzałkowej w jednej z pseudo klinik u renomowanego profesora z dziedziny chirurgii naczyniowej..i zaczął się mój wielki problem.Po pierwsze zamiast lasera(za to płaciłam i tak się umawiałam)zastosowano fale radiowe o dużej częstotliwości. Podczas zabiegu poczułam ogromny ból stopy, jakby ją rozrywano a troszkę mniejszy wyżej na wysokości goleni. Operujący wiedział, co się dzieje ale mimo to po chwili przerwy kontynuował zabieg. Do dzisiaj -a jest już 2,5 mies. po zabiegu, moja stopa jest drętwa i obolała. Lekarz początkowo ignorował moje dolegliwości a nawet przepisał mi leki na nerwicę?! Na pytanie po co -usłyszałam,że to pomoże(?)
Podczas jednej z ostatnich wizyt zdobył się na odrobinę szczerości i powiedział ,że mogło dojść do podrażnienia, bo nie zawsze można przewidzieć reakcje organizmu i że taki stan może trwać ok 1 roku. Zrobiłam badanie EMG i na szczęście nerwy są całe. Nie mogę normalnie funkcjonować, ból uniemożliwia mi dłuższe spacery , krzątaninę przy pracach domowych. Jakie badania mogę zrobić,aby dowiedzieć się co naprawdę mi się stało z moja stopą?

Odnośnik do komentarza

Naprawdę idz d do gabinetu hirudoterapii
Spokojnie nic sie nie martw
powinnaś po 1 2 zabiegach poczuć się komfortowo
chyba że jest problem gdzieś powyżej
patrząc zgodnie z przebiegiem tętnic lub powrotu dla żył
wtedy najlepiej by było udrożnić przepływ krwi od kości ogonowej .. W tym przypadku napewno tak należałoby zrobić
i nie zwlekaj z tą decyzją bo nie ma na co czekać
ból to nie jest najlepszy objaw
Wiem że zalecam na wszystko pijawki
ale w tym przypadku gdy już technika nowoczesna nie pomogła one napewno nie zaszkodzą ...
Pozdrawiam
I nie zwlekaj z decyzją aby sobie pomóc
Oczywiście możesz nadal szukać innych źródeł wiedzy
aby odpowiedzieć na Twoje pytanie ale na to powinien znać odpowiedz ten kto robił zabieg ...
właśnie powinien .. a teraz nie wie o co chodzi...

Odnośnik do komentarza

ja poddalam sie operacji laserowej na zylaka 5 lat temu.mialam reflux.nieiwem co sie stalo i dlaczego ale to jakis koszmar poniewaz 5 lat boli mnie noga,dzien i noc.caly czas pali i piecze.bylam juz wszedzie .lekarze rozkladaja rece i niewiedza dlaczego tak sie dzieje.kazdy lekarz mowi co innego .bralam rozne leki ale nie pomagaja.wydaje mi sie ze lekarz przypalil nerwa laserem...nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał234

Miałem operację lewej nogi.Usunięto mi żyłę w sumie mam siedem nacięć.Zabieg miałem 10 marca w warszawie.
Drodzy czytelnicy,nie róbcie sobie operacji laserowej ,ponieważ to nie pomaga i wraca po roku,żyły są na jakiś czas zdrowe i się chowają.Należy usunąć niedrożne żyły ponieważ mogą spowodować zator czy też zakrzepy.Nie należy bać się skalpela,ale to jedyne wyjście aby być zdrowym człowiek.
Po zabiegu należy koniecznie brać leki przeciw zakrzepowe lub zastrzyki,jeżeli w szpitalu lekarze mówią wam że one są nie potrzebne ,nie słuchajcie ich.Idźcie do innego lekarza i koniecznie dawkujcie te leki,bo w innym przypadku może to się skończyć,możecie dostać ZAKRZEPICY .
Bardzo ważny jest ruch,bieganie,siłownia,rower ,spacer,jeżeli będziecie prowadzić leniwy i siedzący tryb życia to wszystko wam szybko wróci.
Jeżeli chodzi o dietę,to należy unikać SOLI oraz DROBIU,gdyż zawarte w drobiu hormony powodują zwiększone obwody żył i stąd robią się wam żylaki ( tzw, grube sznurki na nogach)
Ból po operacji utrzymać się może nawet przez pół roku,przy zmianie pogody będziecie odczuwać takie bóle niestety,są one do wytrzymania ale ból jest,minęły 2,5 miesiąca po operacji i ja je mam.
Jeszcze raz:dużo spacerujcie,pedałujcie i nie jedzcie soli oraz drobiu .Wędliny kupowane w sklepie również zawierają dużo soli,tak więc uważajcie.
Jeżeli macie jakieś pytania ,piszcie do mnie,chętnie doradzę czy pomogę.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina 1993

Mimo młodego wieku, bo mam zaledwie 22 lata też miałam operację prawej kończyny dolnej. Minął miesiąc noga boli, ale da się wytrzymać największy ból jest na zmianę pogody. Miałam 44 nacięć i żylaków nie ma są świeże blizny. :-( Niepokoi mnie to że mam zgrubienia w nodze po operacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Maksymilian225

Mam troszeczkę podobny problem i wszyscy radzą mi bym użył jakiejś maści, bo ona sprawi, że po operacji będę mógł
szybciej biegać. Żylaki niejako już załatwione, teraz jeszcze to co pozostało po nich. I tak sobie patrzę po tych maściach i nie wiem co brać. Obecnie najbardziej zastanawiam się nad Varosin Forte Max, a myślę nad nim, bo całkiem sporo kosztuje, ale praktycznie same dobre opinie o nim widzę. Stosował z ktoś was? Albo mógłby sprawdzić potencjalnie skład i powiedzieć, czy zadziała? Natknąłem się na ten lek w sekcji komentarzy tutaj: http://wylecz-zylaki.pl/jak-sie-zabrac-za-leczenie-zylakow/ i wydaje mi się, że twórcy nie wydają za dużo pieniędzy na reklamę, bo tylko sami pojedyńczy ludzie, którzy z niego korzystali, o nim mówią. A to trochę za mało dla mnie bym w to wszedł. Dlatego jak macie jakieś propozycje albo alternatywy, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...