Skocz do zawartości
Forum

Niejednoznaczny wynik badania anty-HCV


Gość si...wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wykonałam badanie anty- HCV, niestety wynik był dodatni: 1,13. Następnie przebadałam rodzinę (wszyscy testy mają ujemne) oraz wykonałam próby wątrobowe-- wyniki idealne. Postanowiłam natychmiast powtórzyć wyniki anty-HCV. Przy odbiorze wyników laborantka zasugerowała abym powtórzyła wyniki za tydzień, gdyż wyniki wychodzą im niejednoznaczne (minimalnie powyżej 1). Zapytała się także, czy w ostatnim czasie nie chorowałam i czy nie brałam leków. Oczywiście przeszłam grypę nadkażoną bakteryjnie, osiem dni temu skończyłam brać Duomox, kaszle do tej pory. Czy jest szansa, że mogę nie być jednak zakażona wirusem HCV? Czy mogło dojść do jakiejś interferencji podczas wykonywania badania?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Dwukrotnie dodatni wynik oznaczenia przeciwciał anty-HCV wymaga wykonania badania w kierunku obecności materiału genetycznego wirusa - HCV-RNA. Wskazane jest także badanie aktywności enzymów wątrobowych, które Pani już wykonała. Wyniki tych badań, a w szczególności HCV-RNA pozwolą na odróżnienie zakażenia czynnego od przebytego w przeszłości.
Proszę zatem niezwłocznie zgłosić się do specjalisty chorób zakaźnych w celu kontynuacji diagnostyki oraz ewentualnie dalszego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...