Skocz do zawartości
Forum

Wirusowe limfocyty


Gość ciekawska_0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciekawska_0

W badaniu krwi wyszły mi płytki krwi 129000 reszta wszystko w normie. Jednak pod spodem było dopisane : Sporadyczne wirusowe limfocyty ? Dodam,że są w normie. lekko podwyższone miałam tez RDW 14,7 % przy normie do 14,5 %. Proszę mi powiedzieć co to oznacza. Lekarz nic o tym nie wspominał ale mnie to martwi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawska_0

Badania miałam robione w szpitalu w Dublinie i wyniki przyszły bezpośrednio do mojej GP- lekarz rodzinny, Ona zadzwoniła do mnie i poinformowała mnie,że wyniki są ok, że żelazo się znacznie podniosło, hemoglobina również i nie widać anemii, ale żeby jednak jeszcze zażywać żelazo przez jakiś czas. Powiedziała też,że mam właśnie te płytki krwi obniżone a reszta jest w porządku, bo OB też tylko 4 więc mieści się w normie bo jest do 10, a to zdanie było dopisane na samym dole i nic o nim nie mówiła. Uznałam,że pewnie jest mało ważne skoro o nim nic nie mówi, potem napisze jak dokładnie brzmi to zdanie, może ja źle przetłumaczyłam, ale napewno było napisane viral lymfocyte. Ja jednak chciałabym wiedzieć co to może być. jak odbierłam wyniki to lekarki nie było,że zapytać, z resztą zauważyłam to dopiero w domu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wyniki, oprócz obniżonych płytek jak najbardziej są prawidłowe i zdecydowanie nie powinna mieć Pani żadnych powodów do niepokoju! A propos płytek warto za 2-3 miesiące powtórzyć morfologię krwi. Będzie to przy okazji kontrola parametrów czerwonokrwinkowych, w tym poziomu hemoglobiny. Oprócz suplementacji żelazem proszę także zadbać o modyfikację diety, tak by zawierała produkty bogate w żelazo, tj. zielone warzywa liściaste (np. szpinak), fasola, orzechy, mięso, morele, śliwki i rodzynki.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co bylo powodem obnizonych plytek i wirusowych limfocytow? Mam dokladnie to samo,plytki utrzymuja sie w  granicy 135tys plus dodana notka pod spodem „limfocyty wykazują pleomorfizm z nietypowymi formami,reaktywny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...