Skocz do zawartości
Forum

Liczne torbielki w nerkach


Gość m...

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry, mam 34 lata. od około roku mam niepokojace wyniki badania kreatyniny i GFR. kreatynina miedzy 1,20 - 1,32, a GFR 60 - 49. badanie ogolne moczu OK, posiew jalowy. w badaniu USG wg 1 lekarza liczne torbielki na obu nerkach przy zachowanych prawidlowych wielkosciach i prawidlowy stosunek czesci korowej do rdzeniowej. wg innego lekarza - drugie USG bz.
Udalam sie do nefrologa i dostalam skierowanie na diagnostyke. jakie badania moga mi jeszcze zrobic?? jakie ewentualne leczenie?? na co wskazuja moje wyniki??? czy rzeczywiscie cos sie dzieje z nerkami??? jakie ewentualne leczenie na tym etapie. nie ukrywam strachu , mam male dziecko i musze je wychowac? CZY KONIECZNA JEST HOSPITALIZACJA W TYM PRZYPADKU??? CZY TE WYNIKI WSKAZUJA NA TO ZE COS NIEDOBREGO DZIEJE SIE Z NERKAMI??? BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ.
Pozdrawiam, MOnika

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wartości współczynnika przesączania kłębuszkowego GFR wskazują na uszkodzenie nerek z umiarkowanym obniżeniem GFR (przewlekła choroba nerek umiarkowana). Tak jak zalecił Pani lekarz, wskazana jest dokładniejsza diagnostyka - zarówno laboratoryjna jak i obrazowa. O tym jakie badania konkretnie będzie miała Pani wykonane zdecyduje specjalista nefrolog po uprzednim zebraniu wywiadu, dokładnym zbadaniu Pani i ocenie wcześniej wykonanych badań dodatkowych. A propos leczenia, to na pewno będzie musiała Pani pozostawać pod stałą kontrolą nefrologiczną. Ponadto leczenie przewlekłej choroby nerek to przede wszystkim leczenie przyczyny, czyli schorzenia, które doprowadziło do uszkodzenia nerek. Dodatkowo w leczeniu obowiązuje:
- ograniczenie spożycia soli,
- zmniejszenie masy ciała do prawidłowej i przestrzeganie właściwej diety,
- zaprzestanie palenia tytoniu,
- kontrola stężenia cholesterolu i ewentualnie zmniejszenie do poziomu prawidłowego,
- regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.
O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą nefrologiem - na pewno odpowie na wszystkie Pani pytania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...