Skocz do zawartości
Forum

Wybudzenie w czasie narkozy


mirka123

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu przeszłam zabieg operacyjny po wybudzeniu zdałam sobie sprawę że przez jakiś czas byłam świadoma podczas zabiegu. Miałam uczucie duszności nie mogłam złapać powietrza chciałam poruszyć rękami, nogami a następnie palcami, coś powiedzieć aby dać znać na sali operacyjne, że nie mogę oddychać ale niestety nic nie mogłam zrobić. Po jakimś czasie usnęłam, ale ten czas w którym byłam świadoma trwał wieczność. Pamiętam jeszcze że śniła mi się sama operacja a ja oglądałam ją z góry (prawie jak w śmierci klinicznej). Czytałam w internecie, że takie sytuacje mają miejsce. Co mam zrobić aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Odczuwam lęk na samą myśl że mogłabym być jeszcze kiedykolwiek znieczulona.

Odnośnik do komentarza
Gość Becia 68

Lekarze anestezjolodzy uważają , w Polsce bynajmiej ,że to niemożliwe, że im się nie zdarza. Zdarza się i owszem, też przez to przeszłam, podczas operacji słyszałam o czym rozmawiają lekarze o szkoleniu w ostatni weekend o książce przeczytanej przez jednego z nich. Takie odzyskanie swiadomości podczas operacji to okropieństwo, Ja chciałam krzyczeć że słyszę, że jestem tu a tu totalna niemoc, świadomość uwięźona w jakby martwym ciele.Zaczęłam próbowac ruszać się żeby zauważyli że coś jest nie tak...usłyszałam Panie doktorze pacjentka sie rusza i operacja się udała ale dla mnie to trauma do końca życia, korzystałam z rozmów ze specjalistą.Zero spania, lęk przed lekarzami...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...