Skocz do zawartości
Forum

Rak piersi u nastolatki?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Też mam 14 lat,także odczuwam bóle wynikające z powodu rozwijania się piersi oraz mam taką twardą kulkę w okolicach sutka tak jakby pod nim.Wydaje mi się,że nie masz się o co martwić,że to normalne w dojrzewaniu piersi.Moje przyjaciółki też tak mają.Jak będziesz po badaniach napisz co to było.
Pozdrawiam
14-latka
Odnośnik do komentarza
witam
Mam 14,5 lat
na mojej lewej piersi na sutku mam jakąś dziwnie zaczerwienioną małą plame
wyczuwam tez guzki na piersi małe lub większe ale nie wiem co to może to tylko gruczoły wokoł sutka mam też lekkie zaczerwienienie boje się że to rak czy to jest możliwe ? PRosze o szybką odpowiedź
pozdrawiam serdecznie
14
Odnośnik do komentarza
Hej mam 15 lat. W wieku 14 lat wyczułam u siebie małego guzka w lewej piersi. Nie czułam bólu ani nic z tych rzeczy. Nie poszłabym do lekarza gdyby obie piersi nie różniły się wielkością. Po badaniu USG stwierdzono ze mam guzka o wielkoci 10 na 8cm. Starsznie sie boje ze to rak. Dzisiaj pojechałam na bjopsje czego żadnej dziewczynie nie życze. ;] Bardzo sie bałam i nie było to dość przyjemne =(. Teraz czekam na wyniki. Powiedziano mi żebym sie nastawiła na operacje..! Ale czy to mozliwe żebym w tak młodym wieku miała raka.?
Odnośnik do komentarza
Jest to mało prawdopodobne ale jednak możliwe. Powiedzieli ci, że muszą wyciąć guza, czy jak to się odbywa? Bo ja nie miałam z tym do czynienia i nie wiem jak to wygląda. Rak u 15- latki jest mało możliwy, ale jednak jest. Ja dalej nie byłam na badaniu, a sama mam parę objawów raka, też się tego boję Nie długo wybieram się na USG. Trzymaj się! pozdrawiam
14
Odnośnik do komentarza
Byłam u ginekologa ponieważ miałam żółtawy wyciek z sutka. Po całym dniu na staniku widziałam małą plamkę, ale okazało się, że to przez miesiączkę. Po kilku dniach minęło. Niestety po badaniu u ginekologa zaczął boleć mnie sutek i zrobił się twardy. Nie mogę się nawet do nikogo przytulić bo ból mnie przeszywa. Czy to możliwe, że w tak bolesny sposób rosną moje piersi. Dodaję, że te objawy wystąpiły tylko w jednej piersi i mam 17 lat.
Odnośnik do komentarza
Hej! Mam 15 lat. Jakiś miesiąc może 2 wyczułam w lewej piersi mały guzek. Myślałam, że to tylko przez miesiączkę, ale teraz wyczuwam to coraz bardziej, nie boli mnie to ale chyba zrobiło się większe... Boję się, że mam raka.. Nie wiem jak to powiedzieć mamie..Co mam robić?? Proszę pomóżcie.
15
Odnośnik do komentarza
Ja mam guzek bardziej od strony pachy. Poszłam z tym do mamy i powiedziałam otwarcie: Mamo, zobacz mam tu coś dziwnego. Mama sprawdziła i nie wiedziała co to. Ja mówię jej, że mam raka piersi, a ona się zaśmiała i powiedziała, że jeszcze piersi mi nie urosły abym raka już miała. Muszę oczywiście wybrać się do lekarza, bo przejmuję się tym bardzo .
15
Odnośnik do komentarza
Hej , ja natomiast urodziłam się16 lat temu ;) i również , tak jak wy odczuwam nie guzek, bo tego już nie można nazwać małym guzkiem ... GUZA w prawej piersi. Nie mam żadnych objawów, takich jak jakieś wycieki... ale guz ma ok 2 cm i nie wybieram się na razie do lekarza, bo jeśli to to, co myślę, to wolę o tym nie wiedzieć i żyć spokojnie. Tak jak na moich kartach zapisane już jest tam na górze .. pozdrawiam ;* :D
Odnośnik do komentarza
Kiedy byłam młodsza (11-12 lat) zauważyłam pod moją prawą piersią dosyć sporego guza, który przez dosyć długi okres nie znikał. Zadomowił się na dobre dwa tygodnie, zanim zaczął stopniowo znikać. Teraz jestem już 14-latką. Prawa pierś mi w ogóle nie rośnie (jestem płaska z tej strony), natomiast lewa osiągnęła już spore rozmiary (75B). Naprawdę nie wiem, co mam zrobić. Wstydzę się swojej nierówności, a powiem szczerze, że do dzisiaj miewam tam bóle.
Nie wiem, czy to jest normalne, jeśli tak to kamień z serca. :)
Ale boję się... boję się, że to może być coś poważniejszego. Nie rak. Ale coś na pewno.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
14-latka.
Odnośnik do komentarza
Kiedy byłam młodsza moja lewa pierś wydawała się odrobinkę większa niż prawa i jakby sutek był bardziej skierowany w lewą stronę. Myślałam, że to normalne, bo rosną, teraz kiedy mam 17 prawie 18 lat cały czas jest tak samo i w dodatku ostatnio zaczęły mnie trochę boleć i boję się, że to rak ,ponieważ moja mama miała raka piersi. Błagam proszę o odpowiedź, bo bardzo się boję!
Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś czasu w prawej piersi tak trochę w sutku, czuję guza. Wydaje mi się że jest spory. Nie boli mnie, ani nic. Jak dotykam też nie boli. Boli tylko gdy ścisnę. Dodam, że mam 16 lat. Boje się z tym iść do lekarza, ale jednocześnie boje się że to rak czy coś. Nie wiecie co to może być?
Odnośnik do komentarza
Cześć. Mam 15 lat, od jakiegoś roku, dwóch lat moje piersi różnią się wyglądem. W sumie jakoś się tym bardzo nie przejmowałam, bo dorastanie itd., niby to normalne, ale wszystko do czasu, kiedy w szkole mieliśmy pogadankę na temat guzów, raków itd. Strasznie się wystraszyłam. Trochę się o tym nasłuchałam, naczytałam i w sumie zaczęło mi się wszystko składać na to, że jednak coś naprawdę jest ze mną nie tak. Mianowicie jedna moja pierś (prawa) jest, wydaje mi się, że normalna, druga natomiast (lewa) wydaje się lekko podniesiona i jakoś idzie lekko na lewo. W dodatku ostatnio, robiąc sobie te samodzielne badania wyczułam guzka w tej lewej piersi, zaraz nad sutkiem. STRASZNIE SIĘ BOJĘ. Zachowuje się jak jakieś dziecko, ale po prostu się boję powiedzieć o tym mamie, boję się lekarza, boję się tego guza. Przeraża mnie to wszystko. Szczególnie, że non stop siedzę w tym temacie, czytam i się pogrążam. Nie wiem co robić. Niech ktoś mi coś powie. Czy moje objawy rzeczywiście świadczą o tym, że może być coś nie tak? :(
Odnośnik do komentarza
Ja natomiast mam takie 'guzy' od kad piersi zaczely mi rosnac...
mialam chyba 10 lat i czulam takiego delikatnego malego guza. Mama powiedziala, ze po prostu rosna mi piersi.
i mam teraz 16 lat, a te guzy rosna i rosna. nie wiem czy to zle.
zadnych objawow, poza tym nie zauwazylam. ale to dosc istotny fakt.
Odnośnik do komentarza
Mam 13 lat i u mojej lewej piersi zauważyłam na górze guza który jest twardy i nie boli
Boję się najgorszego... Mama powiedziała że pójdziemy do lekarza...
Zobaczymy co z tego wyniknie... Jak coś to napiszę wam co było...
Pozdrawiam Natalia
Odnośnik do komentarza
witajcie,
mam 12 lat i od jakiegoś czasu wyczuwam małego guzka u obydwóch piersi .....są małe ale jeden u prawej jest troszkę większy ......boje się najgorszego....że to rak....mieszkam w angli w mieście hull ....no wiecie jak to jest być w innym kraju.....muwiłam juz mamie ale powiedziała mi że ona też tak miała jak była w moim wieku....dzisiaj ide do lekarza bo sobie kręgi popszestawiałam i odrazu powiem mu o tym....
Odnośnik do komentarza
ma 13 lat i w prawej piersi w wakacje coś dziwnego wyczułąm, powiedziałąm babci, a ona mnie uspokoiła że budowa piersi jest guzełkowata. Niedawno babcia zmarła, jej siostra (moja ciocia) ma raka piersi a ja znów wyczuwam tego guzka. Niewiem co się stanie jak to powiem rodzicom chyba się załamią bo mój brat też jest poważnie chory i jeszcze ta strata babci... podobno jeżeli się jest optymistą to można z rakiem przeżyć nawet 20 lat, ale żyjemy w takich czasach...
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...