Skocz do zawartości
Forum

Choroba Gravesa-Basedowa


Gość Moniśś_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moniśś_

Po wynikach badan, tsh, ft 3 itd lekarz stwierdził u mnie silna nadczynnosc tarczycy i chorobe grawesa basedowa. o ile wiem co to jest nadczynnosc tarczycy o tyle nie potrafie zrozumie ctych dwoch roznic bo przeciez obie choroby sa do siebie bardzo podobne. i teraz pytanie: czy to, ze mam i to i to znaczy ze choroba jest abrdziej zaawansowana czy jedno wynika z drugiego? boje sie, bo zaczynam miec lekkie problemy ze wzrokiem i obawiam sie ze to moze miec ze soba zwiazek. czy ta choroba moze wplywac na wzrok?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Choroba Gravesa -Basedowa to choroba, która wywołuje nadczynność tarczycy. Polega na tym, że w organizmie wytwarzane są nieprawidlowe przeciwciała, które łączą się z receptorami na powierzchni komorek tarczycy i powodują ich nadmierne pobudzenie do produkcji hormonów tarczycy. A więc tym samym poziom hormonów tarczycy się zwiększa i rozwija się nadczynność. Ta choroba może wpływać na wzrok - nieprawidłowe przeciwciała łaczą się bowiem także z tkanką która wyściela oczodoły, powodując jej przerost i tym samym - objawy wytrzeszczu oczu. Koniecznie powinna Pani udać się do okulisty i poinformować go o rozpoznaniu - być może konieczne będzie wykonanie badań dodatkowych - np. rezonansu magnetycznego aby określić stopień zmian w oczodołach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...