Skocz do zawartości
Forum

Uporczywy trądzik i problem z cerą


Gość er...92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość er...92

Witam. Mam prawie 20 lat i dotykają mnie problemy z cera. Ponad 2 lata temu wyskoczyło mi kilka krostek i tak się wszystko zaczęło z trądzikiem u mnie. Z początku myślałem że sam zniknie ale niestety tak się nie stało. Po kilku tygodniach wybrałem się do pani dermatolog która przepisała mi maści i żele. Chodziłem na kontrole systematycznie i za każdym razem dostawałem co innego. Niestety nic mi nie pomagało. Postanowiłem zmienić panią dermatolog na pana dermatolog. Na pierwszej wizycie przepisał mi antybiotyk Tetralysal oraz Vitaminum PP GSK. Przy następnej wizycie przepisał mi znowu antybiotyk i vitaminum pp gsk oraz żel duac. Przy trzeciej wizycie sam żel duac i vitaminum pp gsk. Leczę się już długo a cerę dalej mam w krostkach. Oczywiście nie jem żadnych czekolad, chipsów, soli, ostrych potraw, napojów gazowanych, staram się unikać smażonych rzeczy. Piję codziennie 2 litry wody czystej niegazowanej. Jem bardzo dużo owoców i warzyw. Kiedyś przez 50 dni nie jadłem w ogóle słodyczy, ale to nic nie dało. Czyszczę codziennie twarz tonikiem a wieczorem żelem do trądziku. Dermatolog powiedział mi ostatnio, że teraz będzie słońce to i krostki znikną. Wyczytałem kiedyś że słońca należy unikać, czy to prawda? Jeśli tak to dlaczego dermatolog kazał mi przebywać na słońcu ? Proszę bardzo o pomoc, co mógłbym jeszcze zrobić by moja cera wyglądała pięknie i zdrowo? Co zrobić aby pozbyć się trądziku raz na zawsze, by więcej mnie nie męczył? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Dawniej zalecano opalanie się jako terapię przeciwko trądzikowi. Okazuje się jednak, że słońce nie wypływa najlepiej na chorą skórę. Zwykle widać wprawdzie krótkotrwałą poprawę, jednak po jakimś czasie (zwykle po zakończeniu lata) trądzik powraca, często w większym natężeniu.
A propos leczenia uporczywego trądziku to niestety leczenie takie jest zarówno trudne jak i długotrwałe. Są jednak leki niezwykle skuteczne jak na przykład Izotek. Stosuje się go w ciężkich postaciach trądziku gdy stosowanie innych leków nie przynosi oczekiwanych efektów. By się jednak dowiedzieć czy taka terapia może być u Ciebie zastosowana skonsultuj się ze specjalistą dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Witaj kolego, ja też miałem z trądzikiem ogromny problem przez wiele lat, był obfity i na całej twarzy. Walczyłem z nim jak mogłem, używałem wszystkich preparatów chyba jakie były, ale nic w ogóle nie pomagało. Ale właśnie istnieje jeden lek o którym wspomniała pani wyżej, i który okazał się dla mnie zbawieniem, właśnie Izotek. On naprawdę DZIAŁA. Ale niestety, nie bez przyczyny pani napisała że bierze się go gdy nic innego nie pomaga i trzeba to skonsultować z lekarzem. Bo ten lek ma niestety wiele przykrych skutków ubocznych jak.... dość spore obniżenie samopoczucia i nastroju, uczucie bezsensu wszystkiego, (w cięższych przypadkach myśli samobójcze), bardzo mocne wyszuszanie skóry, a szczególnie ust (uwierz że to jest niemiłe uczucie), krwawienie z nosa. I niestety tych skutków doświadczyłem, i one są standardowe przy Izoteku i nieuniknione. Na ulotce skutków ubocznych jest więcej, ale ja innych nie doświadczyłem już. Ale powiem tak, jeśli rzeczywiście nic Tobie nie pomaga i bardzo chcesz się pozbyć trądziku, to warto, bo lek naprawdę działa, jest to lek doustny w tabletkach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Również walczę z trądzikiem od pewnego czasu.
Moja kuracja była następująca. Dostałem antybiotyki z grupy tetracyklin,maści (Scikoren,Benzacne,bactroban),Witaminy,oraz Dietę(którą stosowałem 5 miesięcy). Po kuracji dostałem skierowanie na kwarcówkę 10 sesji o dziwo po 10-15 minut . Niestety dużo to wszystko nie pomogło, co prawda nie wyskakują mi już duże ropne krosty, ewentualnie takie małe, niestety trądzik nie znikł. Poddałem się nie walczę jak narazie, jem normalnie,ale z umiarem. W mojej rodzinie wszystcy mieli problem z trądzikiem który znikał z wiekiem, Ale trochę wolałem zapobiec aby nie mieć blizn.Narazie czekam jak bd się pogarszać po pójdę znów.Jak to powiedział mój dermatolog" mniej stresu i ciesz się życiem". Tak robię,Wykwity wyskakują mi najczęściej w kości okolicy szczękowej najważniejsze nie wyciskać.Powinno się jeść mniej czekolady więcej mięsa. Co prawda czekolada w małej ilości nie szkodzi. :)) Przepraszam za składnię oraz za błędy ale mam problemy dyslekcji. Za bardzo nie umiem składać zdań.

Odnośnik do komentarza

Ze sloncem to prawda, bo dostarcza nam witamine D, ktora tez pozytywnie dziala na skore i wlosy, ale nalezy pamieac, zeby unikac mocnego slonca u dlugiego opalania sie (najlepiej od 11 do 15 nie opalac sie bo wtedy slonce jest max. mocne). Slonce wysuszy krostki, a najlepiej to wyjedz nad morze, morska bryza dziala, sol morska dzialaj cudownie na skore.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...